Nieudany powrót Tyktora

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 2. kolejce III grupy III ligi przegrali w Bielsku-Białej z BKS Stal 0:2. Jest to pierwsza porażka biało-niebieskich w tym sezonie.
Przed meczem w Bielsku – Białej do wałbrzyskiego zespołu wrócił stoper Bartosz Tyktor. Co ciekawe, ten doświadczony obrońca po drugi raz wraca go Górnika, ponieważ już rok temu odszedł z klubu, by po rozpoczęciu sezonu w Pucharze Polski zdecydować się na powrót do wałbrzyskiej ekipy. Trener Robert Bubnowicz od razu wstawił go do pierwszej jedenastki, w której Tyktor zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Michalaka, a Damian Jaroszewski zagrał w bramce za Kamila Jarosińskiego.
Już w 10 min. popularny „Jogi” popisał się świetną paradą, dobrze broniąc strzał z dystansu Damiana Zdolskiego. Sześć minut później odpowiedzieli goście, gdy z 16 m groźnie uderzył Damian Migalski, lecz bardzo dobrze interweniował Krzysztof Kozik. W 26 min., po zagraniu z lewej strony, głową z 10 metrów strzelił Damian Szczęsny, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki przyjezdnych. Jedenaście minut później Seweryn Caputa, po błędzie wałbrzyszan, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, po którym piłka wpadła do bramki Górnika. Tuż przed przerwą Stal mogła podwyższyć prowadzenie, jednak po strzale Szczęsnego z woleja futbolówka poszybowała nad bramką.
W przerwie ani Rafał Górak, ani Robert Bubnowicz nie dokonali zmian w swoich zespołach. Na początku drugiej połowy gospodarze uspokoili nieco grę, ale nadal byli bliżsi zdobycia gola niż rywal z Wałbrzycha. W 56 min. Kamil Karcz zagrał na lewą stronę do Krzysztofa Chrapka, a ten dośrodkował do zupełnie niepilnowanego Macieja Felscha, który uderzeniem z powietrza podwyższył rezultat. Osiem minut później po zamieszaniu w polu karnym Górnika strzelali Caputa oraz Szczęsny, lecz dwukrotnie świetnie bronił Jaroszewski. Górnik szukał okazji do zdobycia kontaktowej bramki, jednak próbował zaskoczyć bramkarza tylko strzałami z dystansu, które były niecelne. Taką szansę miał m.in. w 85 min. Mateusz Sobiesierski, ale w świetnej sytuacji trafił w obrońcę Stali i ostatecznie Górnik przegrał 0:2.
W następnej serii spotkań Górnik będzie podejmował Rekord Bielsko-Biała. Mecz zostanie rozegrany 13 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Ratuszowej.

BKS Stal Bielsko-Biała – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Caputa (37), 2:0 Felsch (56).
BKS: Kozik – Zdolski, Felsch, Prokopów, Dzionsko – Karcz (76 Bezak), Czaicki, Furczyk, Szczęsny (87 Radomski), Caputa (66 Wiśniewski) – Chrapek (82 Pryszcz).
Górnik: Jaroszewski – Rytko, D. Michalak, Tyktor, Surmaj – Tobiasz (46 Woźniak), Pierzga (62. Sobiesierski), Morawski, Gawlik, Krzymiński (80. Brzeziński) – Migalski (89. Młodziński).