https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Heros znów zwyciężył

Kolejny zwycięski projekt Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego rozstrzygnięty. Projekt Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego Heros otrzymał największą liczbę głosów mieszkańców – 106. Wnioskodawcy postawili na uzupełnienie zaplecza klubu i kwotę 12 690 zł przeznaczyli na zakup maty zapaśniczej. W poniedziałek – 25 lipca 2016 r., Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przekazał matę na ręce prezesa ULZKS Heros.
 
– Gratulujemy pomysłodawcom zwycięstwa w ogłoszonym przez nas konkursie. Budżet partycypacyjny ma na celu wskazanie zadań do realizacji, które są najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców. W gminie Czarny Bór mieszkańcy zdecydowali, że należy stawiać na rozwój sportu i dać młodym ludziom szansę na rozwój ich pasji i zainteresowań. Czarny Bór to najbardziej usportowiona gmina Powiatu Wałbrzyskiego, a sportowcy stąd osiągają wysokie wyniki tak na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Cieszymy się, że środki z budżetu partycypacyjnego zostają właściwie zainwestowane. Życzymy sportowcom dalszych sukcesów na nowej macie – mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
-Cieszę się bardzo, że młodzież będzie miała możliwość ćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie, a w związku z coroczną organizacja turnieju zapaśniczego kobiet w Czarnym Borze, na który przyjeżdżają zapaśniczki z całej Europy jestem przekonany, że mata, którą przekazaliśmy, będzie wykorzystywana w najlepszy sposób. Możecie być Państwo świadkami tego jak samorządy współpracują z zespołami ludowymi, które niewątpliwie oczekiwały takiego wsparcia. Jeszcze raz gratuluję wygranemu projektowi – dodaje starosta Jacek Cichura.
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
przekazanie maty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od lewej: prezes Herosa Dariusz Piaskowski, wiceprzewodniczący rady powiatu Stanisław Janor, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, wójt gminy Adam Górecki i starosta Jacek Cichura.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty