https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górale z medalami

Kolarze górscy z KKW Superior Wałbrzycha nie zwalniają tempa. Z mistrzostw Polski w Sławnie przywieźli 2 medale, w tym jeden złotz. Kolejne krążki zdobyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski, podczas weekendowych zawodów Focus Górale na Start 2016 w Boguszowie Gorcach.
 
W ubiegłym roku  najważniejszych wyścigach indywidualnych w Sławnie, pierwsza na starcie wyścigu juniorek stanęła Patrycja Piotrowska, która na ostatnich kilometrach dogoniła Gabrielę Wojtyła i na metę wjechała z dużą przewagą nad rywalkami, jako Mistrzyni Polski Juniorek. W kolejnym wyścigu, w kategorii juniorów, wystartował Filip Helta, który w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo dobrą formę i był jednym z głównych faworytów do złota. Przez wszystkie cztery okrążenia jechał samotnie na czele i żaden z rywali nie był w stanie mu zagrozić. Po wyścigach juniorów przyszła kolej na wyścig kobiet w kategorii elite oraz poniżej 23 lat. Na starcie stanęła Aleksandra Podgórska. Na początku rywalizacji po pechu na starcie Ola zajmowała ostatnią pozycję i musiała odrabiać starty do rywalek. Już na pierwszym okrążeniu awansowała na medalowe miejsce i utrzymała tę pozycję do końca rywalizacji. Na metę przyjechała na trzeciej pozycji w kategorii młodzieżowców do 23 lat oraz 6 miejscu w elicie kobiet. Zawodnicy KKW Superior Wałbrzych wystartowali także w sztafecie drużynowej, ale nie udało im się obronić brązowego medalu z roku ubiegłego, bo na metę przyjechali na czwartym miejscu ze startą kilku sekund do trzeciej ekipy. W wyścigach o Puchar Prezesa PZKol wystartowali juniorzy młodsi. Na podium – zajmując trzecie miejsce – stanęła Natalia Jeruzalska, a juniorzy młodsi Kamil Tarnawski i Dariusz Michalik zajęli 8 i 15 miejsce.
W tym roku, dniach 15-16 lipca, w Gielniowie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCO. Pomimo bardzo technicznie trudnej i nie dającej ani chwili wytchnienia trasy, zawodnicy KKW Superior Wałbrzych potwierdzili wysoką klasę i wrócili  do Wałbrzycha z medalami. Tytuł Mistrzyni Polski MTB XCO 2016 w kategorii U23 kobiet po raz kolejny zdobyła Aleksandra Podgórska, uzyskując jednocześnie 4 miejsce w wyścigu elity kobiet, natomiast Filip Helta zdobył brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski w kategorii U23 mężczyzn. Dobrze zaprezentowała się również Patrycja Piotrowska, która – pomimo kontuzji ręki zajęła  – IV miejsce w kategorii U23 kobiet. Niestety, dla juniorów KKW Superior Wałbrzych mistrzostwa te nie były szczęśliwe. Kamil Tarnawski zaliczył nagły spadek formy i ukończył wyścig na 20 pozycji a Dariusz Michalik z powodu defektu nie ukończył wyścigu. Natomiast bardzo dobrze zaprezentowała się juniorka młodsza Natalia Jeruzalska, która w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol zajęła 1 miejsce.
Po mistrzostwach Polski kolarze KKW Superior Wałbrzych zjechali do Boguszowa Gorc. W sobotę o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim rywalizowali juniorzy młodsi i juniorki młodsze. W rywalizacji dziewcząt srebrny medal wywalczyła Natalia Jeruzalska, a Martyna Tomasik zajęła 15 miejsce. Po młodych olimpijczykach na trasę wyjechali uczestnicy wyścigów w ramach finałowej edycji Focus Górale na Start 2016, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W wyścigu elity kobiet na 2 miejscu uplasowała się Aleksandra Podgórska, a Patrycja Piotrowska była czwarta, które jednocześnie zajęły 1 i 2 miejsce w kategorii do lat 23. W zmaganiach elity mężczyzn Filip Helta zajął trzecie miejsce oraz w drugie w kategorii U-23. Na trzecim miejscu zawody ukończyły także juniorka młodsza Natalia Jeruzalska oraz młodziczka Dorota Bielecka.
Robert Radczak
elita kobiet podgorska piotrowska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandra Podgórska (druga z prawej) i Patrycja Piotrowska (pierwsza z lewej).

REKLAMA

Kliknij tutaj