https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpieczniej na drogach

Trwają końcowe prace remontowo-modernizacyjne oraz odbiory na drogach powiatowych w Gminie Stare Bogaczowice.
 
W Starych Bogaczowicach można już po nawierzchni asfaltowej przejechać od urzędu gminy do przysiółka Wrony. Zakończono też układanie nawierzchni bitumicznej na odcinku drogi przy wjeździe do Gostkowa. W tym tygodniu zostały zainstalowane bariery energochłonne na niebezpiecznych zakrętach dróg w Nowych Bogaczowicach i Cieszowie. W Cieszowie zakończyło się również utwardzanie poboczy przy wyremontowanych odcinkach dróg.
– Wszystkie te prace znacznie zwiększą bezpieczeństwo użytkowników dróg, za co mieszkańcy gminy są wdzięczni Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Z kolei dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego gmina przeprowadziła remont drogi ze Strugi w kierunku zalewu w Starych Bogaczowicach. Na drodze gminnej położono nawierzchnię asfaltową, a na odcinku przebiegającym przez las zostanie wyrównana nawierzchnia szutrowa. Mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli dotrzeć nad zalew trasą o 3 km krótszą i znacznie bezpieczniejszą.
Na tym nie koniec prac drogowych, ponieważ gmina przystąpi do remontu 200 m drogi w Lubominie przy posesji nr 33, gdzie nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Z kolei w lipcu do rozpocznie się budowa chodników w Starych Bogaczowicach od urzędu gminy do poczty, a w Chwaliszowie od „ul. Francuskiej” do przystanku. Poza tym trwają prace przygotowawcze do położenia nowej nawierzchni na odcinku drogi wojewódzkiej od mostu w Chwaliszowie do RSP „Przyszłość”.
(RED)
droga do zalewu bogaczowice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od Strugi do zalewu w Starych Bogaczowicach prowadzi odnowiona droga.

REKLAMA

Kliknij tutaj