https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chrzest Polski w Strudze

W ramach projektu Dolnośląska Stolica Kultury, gmina Stare Bogaczowice zgłosiła do Powiatu Wałbrzyskiego pomysł organizacji inscenizacji Chrztu Polski z okazji obchodów 1050 – lecia Chrztu Polski.
 
Dolnośląska Stolica Kultury to program wsparcia kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w 2016 roku. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej Stolicy Kultury przez miasto Wrocław.
– Inscenizacja plenerowa „Chrzest Polski” polega na zaprezentowaniu mieszkańcom inscenizacji tego historycznego wydarzenia w Pałacu Struga. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat roli i znaczenia przyjęcia przez Polskę chrztu – wyjaśniają pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Uroczyste obchody tego niezwykłego jubileuszu odbędą się 18 czerwca (sobota) na terenie Pałacu w Strudze. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 wystąpieniem „Kwiat paproci” w wykonaniu dzieci ze szkoły filialnej w Strudze, a po nim odbędą się liczne warsztaty, konkursy oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Główna atrakcja wieczoru, inscenizacja plenerowa „Chrzest Polski”, przedstawiona zostanie o godzinie 19.00.
(RED)
Inscenizacja-Chrztu-Polski

REKLAMA

Kliknij tutaj