https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Międzynarodowy sukces

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie zostali w Danii wicemistrzami lekkoatletycznej olimpiady dla młodych sportowców. Polskiej drużynie kibicował m.in. znany na świecie aktor Nickolaj Coster – Waldau.
 
Olimpiada lekkoatletyczna dla uczniów z różnych stron świata jest organizowana w duńskim mieście Holbaek już od 35 lat. W tym roku wzięli w niej udział uczniowie m.in. z Grenlandii, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Węgier, Niemiec, Danii i z Polski. Nasz kraj reprezentowali uczniowie mieroszowskiej podstawówki: Adam Chowanek, Patryk Gutkowski, Kamil Różnowicz, Kacper Woszczek i Oskar Woźny. Drużynę przygotowali do zawodów nauczyciele szkoły, głównie nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Oleszkiewicz, wspierany przez emerytowanego już wuefistę Zbigniewa Kolanko.
– Nasza drużyna spisała się świetnie! Zajęła II miejsce, mając niemal czterystu rywali – cieszy się Zbigniew Kolanko. – Udział w olimpiadzie to wielkie, sportowe przeżycie dla tych dzieci i niesamowita przygoda. Część podróży odbyła się promem, zawody zostały rozegrane na nowoczesnym stadionie, uczniowie zwiedzili też Kopenhagę – opowiada.
Co ciekawe, mieroszowską drużyną zainteresował się słynny duński aktor Nickolaj Coster – Waldau, znany z popularnego na całym świecie serialu „Gra o Tron”!
– Niespodziewanie został naszym fanem! Chętnie pozował z nami do zdjęć, dużo rozmawiał. Gwiazdor, który był gościem honorowym olimpiady, okazał się miłym i skromnym człowiekiem. Wszyscy na stadionie zazdrościli nam takiego kibica! – śmieje się Zbigniew Kolanko.
To pan Zbigniew, gdy był jeszcze czynnym nauczycielem mieroszowskiej podstawówki, nawiązał kontakt z organizatorami duńskiej olimpiady. Od tamtej pory stara się – nawet teraz, będąc na emeryturze – by dzieci z Mieroszowa mogły co roku wyjeżdżać do Danii.
– Wiele zależy jednak od pieniędzy. W tym roku wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, Urzędu Miejskiego w Mieroszowie oraz mieroszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W imieniu uczniów serdecznie dziękuję! – podkreśla Zbigniew Kolanko.
(RED)
dania 3 z Nikolajem Costerem-Waldau
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mieroszowscy uczniowie z aktorem znanym z serialu „Gra o Tron”.

REKLAMA

Kliknij tutaj