https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień Bibliotekarza

9 maja, kilka minut po dziewiątej, dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renata Nowicka powitała zgromadzonych w Galerii pod Atlantami gości, a wśród nich Starostę Powiatu Wałbrzyskiego Jacka Cichurę, prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, Wiceprezydenta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka oraz Wicewojewodę Dolnośląskiego Kamila Zielińskiego, i w ten sposób rozpoczęła uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza.
 
Starosta wałbrzyski porównał bibliotekę do perełki kultury, która mieni się w naszym pięknym powiecie.
– Spotykamy się z okazji Waszego święta i po raz kolejny mam okazję podziękować Państwu za trud, zaangażowanie i pracę, której na co dzień nie dostrzegamy, często nie doceniamy – dodał Jacek Cichura.
Hasło tegorocznego tygodnia bibliotek to „Biblioteka inspiruje”. Bardzo trafne to hasło. Biblioteka rzeczywiście inspiruje. Idzie z duchem czasu, z postępem cywilizacyjnym. Bibliotekarze wprowadzają do bibliotek nowoczesne rozwiązania technologiczne, zmieniając je w ośrodki aktywności lokalnej. To bibliotekarze uczą młode i starsze pokolenia jak właściwie z tych nowoczesnych technologii korzystać. To dlatego, mimo spadku poziomu czytelnictwa, Polacy wciąż mają ogromny szacunek dla bibliotekarzy i dla ich pracy. Dziękując bibliotekarzom za pasję i trud codziennej pracy, starosta wałbrzyski życzył jednocześnie, aby pozytywny wizerunek zawodu bibliotekarza ulegał stałemu wzmocnieniu, życzył zmian systemowych, które otworzą źródła środków finansowych na zmiany w bibliotekach oraz niegasnącej pasji i niesłabnącego zaangażowania w pracy.
Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych za długoletnią służbę, nagród prezydenta, nagród jubileuszowych, a także przyznanie tytułu Bibliotekarza Roku 2015 kierownik biblioteki CK-MBP w Głuszycy Renacie Sokołowskiej.
W kończącej uroczystość przemowie dyrektor biblioteki przypomniała o niedawno przyznanym Bibliotece pod Atlantami tytule Mistrza Promocji Czytelnictwa 2015, a goście mogli obejrzeć slajdy przedstawiające ofertę, jaką w zeszłym roku przygotowała dla swoich czytelników biblioteka. Ostatnim akcentem obchodów bibliotekarskiego święta był występ zespołu Futyma Quintet.
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
nowicka cichura biblioteka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Starosta Jacek Cichura i dyrektor Renata Nowicka.

REKLAMA

Kliknij tutaj