Obrona Kołobrzegu

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 61:84 w III spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi. Wałbrzyszanie po raz drugi z rzędu nie zdołali wywalczyć awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.
Do składu zespołu Arkadiusza Chlebdy powrócił po kontuzji Paweł Piros, ale to nie wpłynęło na wynik spotkania. Po dość wyrównanym początku na prowadzenie 8:7 wyszli goście, po celnym lay-upie Pawła Bochekniewicza. Biało-niebiescy stale powiększali przewagę, aż w końcu wzrosła do 8 oczek, a po 10 minutach wygrywali 20:15. Ale w drugiej ćwiartce do ataku rzucili się gospodarze, którzy najpierw szybko odrobili straty, a potem – w dużej mierze dzięki Pawłowi Pawłowskiemu, który zdobył w tej części spotkania aż 11 punktów – powiększali swój dorobek. Drugą kwartę Kotwica wygrała aż 29:11, a po pierwszej połowie prowadziła 44:31.
Mylił się ten, kto liczył na przebudzenie Górnika w II połowie. W trzeciej ćwiartce wałbrzyszanie dalej grali źle i po niespełna 3 minutach gry przegrywali już… 33:60, dzięki znakomitej grze Grzegorza Arabasa. Z minuty na minutę szanse na odrobienie strat malały, a na 2 minuty przed końcem tej odsłony kołobrzeżanie mieli już 30 punktów więcej od słabo dysponowanych przyjezdnych. Na ostatnie 10 minut meczu Kotwica wyszła prowadząc 72:47, więc ostatnia kwarta była już uzupełnieniem formalności. Obaj trenerzy dali szansę gry rezerwowym, nie było już tak efektownej gry jak w poprzednich kwartach. Ostatecznie wałbrzyszanie przegrali aż 61:84 i zakończyli zmagania w tym sezonie.

Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 84:61 (15:20, 29:11, 28:16, 12:14)
Kotwica: Pawłowski 24, Arabas 15, Chudy 13, Mieczkowski 13, Wichniarz 8, Neumann 5, Djurić 4, Kowalczuk 2, Małetko 0, Dobriański 0, Szewczyk 0, Łasota 0.
Górnik Trans.eu: Wróbel 13, Bochenkiewicz 12, Obarek 11, Niesobski 9, Glapiński 7, Piros 5, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Krzymiński 0, Jeziorowski 0, Ciuruś 0.