https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Złoto i brąz głuszyczan

Maksymilian Prorok oraz Michał Tomasik reprezentowali klub karate ONLY FIGHTING GŁUSZYCA na zawodach amatorskiej ligi MMA o Puchar Dolnego Śląska w Obornikach Śląskich.
MMA to z angielskiego  mixed martial arts, czyli mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale przy  jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka poważnych i trwałych obrażeń ciała.
maksymilian prorok
Maksymilian Prorok swoje walki wygrał bezapelacyjnie, pokonując przeciwników technikami kończącymi w parterze i zdobywając złoto! Start Michała był jego debiutem w formule walki MMA. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Niestety swoją walkę przegrał. – Przyszłościowo rokuje na dobrego zawodnika, który będzie z pewnością wszystkich zaskakiwał swoimi umiejętnościami – zauważa trener głuszyckich zawodników Mariusz Leś.
Tydzień wcześniej w Kobierzycach odbył się VI Międzynarodowy Turniej Shinkyokushin FULL CONTACT, w którym wzięło udział około 600 zawodników. Obok Polaków w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Rosji, Austrii, Niemiec, Białorusi i  Ukrainy. Klub głuszycki reprezentowali: Szymon Prorok, Emilia Sobieraj, Martyna Dylak, Kacper Słomiński i Bartosz Warszczuk. Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie i walki w większości kończyły się przed czasem. Najlepiej na turnieju zaprezentował się najmłodszy zawodnik ONLY FIGHTING GŁUSZYCA – Szymon Prorok, który stoczył 4 walki, w tym dwie z zawodnikami z Rosji oraz z Ukrainy wygrywając przez techniczny nokaut. Był pretendentem do pierwszego miejsca, ale niestety z powodu kontuzji czwartą walkę przegrał i ostatecznie zdobył trzecie miejsce na 38 zawodników w swojej kategorii wiekowej.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj