Górnik z pucharem

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali w finale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych w Dzierżoniowie z Lechią 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Mateusz Krawiec, który zadecydował o tym, że wałbrzyszanie zagrają w półfinale Pucharu Polski DZPN.
Zespoły Górnika i Lechii już spotkały się w finale tych rozgrywek w 2007 r. Wówczas dzierżoniowianie wygrali 3:1, a jedyną bramkę dla Górnika zdobył obecny trener zespołu – Robert Bubnowicz. W środowym spotkaniu szkoleniowiec wałbrzyszan musiał dokonać zmian w składzie w porównaniu do ostatniego, przegranego 1:2 meczu z Polonią-Stal Świdnica: Damian Jaroszewski zastąpił Kamila Jarosińskiego, Grzegorz Michalak zagrał za Marcina Morawskiego, a Jan Rytko wystąpił za Damiana Migalskiego.
W 8 min. szansę na otwarcie wyniku miał Marcin Orłowski, ale jego strzał minął bramkę. Siedem minut później podobną okazję miał Mateusz Krawiec, lecz jego uderzenie również było niecelne. Za to w 21 min. ten sam zawodnik zdecydował się na bezpośrednie huknięcie z rzutu wolnego z 30 m, bramkarz Lechii popełnił błąd i piłka wpadła do siatki. Dziesięć minut później mogli odpowiedzieć gospodarze, ale dobre uderzenie ze stałego fragmentu gry obronił Damian Jaroszewski. Końcówka była już spokojniejsza, choć jeszcze przyjezdni mieli 2 okazje, lecz ich niewykorzystali, gdyż za każdym razem sędzia dopatrywał się spalonego.
W przerwie Robert Bubnowicz nie dokonał zmiany w składzie Górnika. W 50 min. okazję na podwyższenie wyniku miał Dariusz Michalak, ale jego strzał był za słaby i skutecznie interweniowała defensywa dzierżoniowian. Kilkanaście minut później doszło zdarzenia, które może niepokoić wałbrzyskich kibiców – kontuzji doznał bardzo dobrze dysponowany Jan Rytko, który musiał zejść z boiska i nie wiadomo ile będzie musiał pauzować. Jakby tego było mało, w 67 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mateusz Krawiec i do końca meczu biało-niebiescy musieli grać w osłabieniu. W końcówce Lechia zaczęła śmielej atakować, ale dobrze w bramce spisywał się Damian Jaroszewski. Warto dodać, że w 87 min. debiut w seniorskim zespole Górnika zaliczył kapitan zespołu juniorów starszych – Michał Tytman. Drużynie z Wałbrzycha udało się utrzymać korzystny wynik i zdobyć Puchar Polski OZPN Wałbrzych oraz awansować do półfinału PP DZPN.
Górnik w półfinale PP DZPN spotka się z kim z pary Śląsk II Wrocław/Ślęza Wrocław, Karkonoszami Jelenia Góra lub z Miedzią II Legnica. A w najbliższej kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej zagra w Lubsku z Budowlanymi, a mecz odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 16:00.

Lechia Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Krawiec (21). Żółte kartki: Orzech oraz Krawiec. Czerwona kartka: Mateusz Krawiec (67, za 2 żółte). Widzów: 300.
Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Orzech, Tyktor, Surmaj – Rytko, Krawiec, G. Michalak, Radziemski, Sawicki – Orłowski. Na boisku pojawili się również Krzymiński, Sobiesierski i Tytman.