Arcyważne zwycięstwo

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wygrały w Bydgoszczy z KKP 3:0 w 19. kolejce ekstraligi. Jest to pierwsze zwycięstwo wałbrzyszanek w 2016 r. (poza walkowerem z Medykiem Konin).
Po dwóch tygodniach przerwy na potrzeby reprezentacji Polski, rozgrywki ekstraligi zostały wznowione. W poprzednim spotkaniu AZS-u z KPP w Wałbrzychu gospodynie wygrały 1:0, po bramce z rzutu karnego Aleksandry Bosackiej. Poprzedni mecz i sytuacja w tabeli pokazywała, że podopieczne Marcina Gryki były faworytkami w rywalizacji. Dodatkowo pomógł powrót Darii Antończyk, która wyleczyła się z kontuzji.
W 8 min. po centrostrzale Sofii Gonzalez z rzutu rożnego gospodynie skutecznie wybiły futbolówkę z szesnastki. Trzy minuty później w polu karnym została sfaulowana Agata Sobkowicz, za co sędzia podyktowała rzut karny, który pewnie na gola zamieniła Małgorzata Mesjasz. W 13 min. mogło być już 2:0 dla przyjezdnych, lecz Agata Sobkowicz trafiła w poprzeczkę. Po dwóch kwadransach spotkanie się nieco wyrównało, lecz to dalej AZS groźniej atakował. W 37 min. okazję na podwyższenie wyniku miała Julia Kowalczyk, lecz uderzyła nad poprzeczką. Tuż przed końcem bydgoszczanki mogły wyrównać, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego minęła słupek.
W przerwie trener AZS PWSZ Marcin Gryka za Karolinę Jędras wprowadził do gry Edytę Botor. I już na początku drugiej części meczu Anna Rędzia zagrała do Sofii Gonzalez, która dograła futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie przeciął tego dośrodkowania. W 53 min. po centrze z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej, Anna Rędzia uderzeniem głową przelobowała bramkarkę miejscowych i podwyższyła rezultat. Piętnaście minut później kolejną okazję miała Gonzalez, jednak jej strzał z lewej strony obroniła golkiperka KPP. Tuż przed końcem znów strzelała Agata Sobkowicz, ponownie obroniła bramkarka, lecz z dobitką zdążyła Daria Pluta, która ustaliła wynik potyczki na 3:0 dla swojej drużyny.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają na własnym stadionie z Olimpią Szczecin. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 17:00.

KKP Bydgoszcz – AZS PWSZ Wałbrzych 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Mesjasz (11-k), 0:2 Rędzia (53), 0:3 D. Pluta (90+3). Żółte kartki: Konat, Bosacka.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Konat, Bosacka – Jędras (46 Botor), Brzeska, Rędzia (83 J. Pluta), Gonzalez (74 D. Pluta) – Kowalczyk (65 Miłek), Sobkowicz.