Agnieszka jedzie do Rio!

Pochodząca z Wałbrzycha Agnieszka Wieszczek – Kordus wywalczyła w serbskim Zrenjaninie kwalifikację do turnieju olimpijskiego w zapasach kobiet.
Agnieszka-ambasador
Brązowa medalistka igrzysk w Pekinie najpierw pokonała 3:0 Azerkę Elis Manolovą, w ćwierćfinale rozprawia się 3:0 z Rumunką Adiną Eleną Popescu, a w półfinale Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Zrenjaninie spotkała się z Aliną Makhiną Stadnik z Ukrainy. Zwycięstwo w tej walce dawało nie tylko awans do finału, ale przede wszystkim prawo startu w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Była zawodniczka Herosa Czarny Bór nie zmarnowała tej szansy i pokonała Ukrainkę 3:1. Rozpędzona ambasadorka Wałbrzycha w finale kategorii do 69 kg pokonała Buse Tosun z Turcji 3:1.
Mniej szczęścia miała Monika Michalik, która w przeszłości reprezentowała Szczyt Boguszów Gorce. W ćwierćfinale kategorii do 63 kg przegrała 1:3 z Marianną Sastin z Węgier.