Zatrzymani przez Kotwicę

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 73:78 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi. O zwycięstwie zdobywcy Pucharu Polski z 2009 r. zadecydowały głównie dwie pierwsze kwarty.
Pierwsza odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gości 6:2 po trafieniach Marcina Wróbla, Pawła Bochenkiewicza i Rafała Niesobskiego, a dla kołobrzeżan trafił Grzegorz Arabas. Potem do ataku rzucili się miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie 13:8 głównie za sprawą Pawła Pawłowswkiego, który zdobył 7 oczek z rzędu. Gospodarze mieli już 10 punktów przewagi, ale w ostatnich sekundach tej części spotkania trafił Marcin Wróbel i było 22:14. Druga ćwiartka zaczęła się od odrabiania strat przez podopiecznych Arkadiusza Chlebdy, którzy po 5 minutach mieli już tylko punkt mniej od rywala, głównie dzięki Karolowi Obarkowi. Potem znów Kotwica odskoczyła, a najwięcej punktów zdobywali Pawłowski oraz Dawid Mieczkowski i po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 47:37.
Trzecia partia była dość wyrównana. Gdy przyjezdni powoli zmniejszali stratę, to od razu gospodarze odpowiadali, przez co było ciężko biało-niebieskim wyjść na prowadzenie. Wygrali kwartę 18:14, ale na 10 minut przed końcową syreną przegrywali 55:61. Ostatnia odsłona zaczęła się od dwóch celnych rzutów zza linii 6,75 m Rafała Niesobskiego, dzięki czemu był remis. Chwilę później w taki sam sposób trafił Paweł Pawłowski, a potem znów był remis po trójce Rafała Glapińskiego. Na 2 minuty i 49 sekund przed końcem spotkania wałbrzyszanie w końcu wyszli na prowadzenie 67:66 po kolejnym trafieniu za 3 punkty Niesobskiego, następnie podwyższył po rzucie wolnym Bochenkiewicz. Jednak w końcówce Górnik był nieskuteczny i popełniał dużo strat, co wykorzystał Dawid Mieczkowski i ostatecznie Kotwica wygrała 78:73.
W drugim meczu Górnik Trans.eu zagra z kołobrzeżanami we własnej hali. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 17:00.

Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 78:73 (22:14, 25:23, 14:18, 17:18)
Kotwica: Pawłowski 24, Mieczkowski 15, Arabas 15, Chudy 12, Kowalczuk 5, Neumann 4, Djurić 3, Małetko 0, Dobriański 0, Wichniarz 0, Rduch 0, Lasota 0.
Górnik Trans.eu: Niesobski 24, Wróbel 13, Obarek 13, Glapiński 12, Bochenkiewicz 9, Ratajczak 2, Krzymiński 0, Piros 0, Jeziorowski 0, Ciuruś 0, Rzeszowski 0.