https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ożywiają zalew

Cały czas trwają prace przy zagospodarowaniu zalewu w Starych Bogaczowicach. Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie porządkuje teren, odtworzyło na rzece zastawkę doprowadzającą wodę do zalewu, oczyściło rowy melioracyjne i przepusty. Wykonywane są ławki i ogrodzenie terenu.
 
Z kolei 1 maja 2016 roku, w godzinach od 9:00 do 13:00, odbędą się na bogaczowickim zalewem pierwsze zawody wędkarskie dla dzieci z gminy Stare Bogaczowice w wieku do lat 12 o Puchar Klubu WKS Bogaczowice. Wszystkie złapane ryby po ważeniu będą wracały do wody w myśl zasady „złap i wypuść”. Wszyscy uczestnicy o godz. 9:00 rozpoczną losowanie stanowisk i będą mogli rozpocząć zanęcanie stanowiska.
– Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach, czeka nas wszystkich super zabawa, kiełbaska z grilla i moc nagród. Prosimy o zgłaszanie dzieci do udziału w zawodach poprzez rejestrację na kontakt@wksbogaczowice.pl lub w dniu zawodów do godziny 8:30 – zachęcają organizatorzy.
W zawodach mogą uczestniczyć dzieci w wieku do lat 12 mieszkające w gminie Stare Bogaczowice. Uczestnicy będą łowili ryby samodzielnie, bez pomocy osób dorosłych. Z kolei opiekunowie uczestniczą w łowieniu ryb poprzez: zanęcenie łowiska, pomoc w założeniu przynęty na haczyk, zdjęciu ryby z haczyka, umieszczeniu ryby w siatce. Opiekunom nie wolno za dziecko dokonać zacięcia ryby przy braniu oraz udzielać pomocy przy holowaniu ryby do brzegu, a także połowu ryb za dziecko. Za przebieg zawodów są odpowiedzialni sędziowie WKS Bogaczowice. Wygrywa zawodnik, który złapie wagowo największą wartość. Wszyscy uczestnicy o godz. 9:00 rozpoczną losowanie stanowisk i będą mogli rozpocząć zanęcanie stanowiska. O godzinie 9:30 rozpoczną się oficjalnie zawody o Puchar Klubu WKS Bogaczowice 2016.
– Zapraszamy do uczestnictwa w majowych zawodach. A 4 czerwca 2016 r. odbędą się kolejne zawody dla dzieci z gminy Stare Bogaczowice z okazji Dnia Dziecka – dodają przedstawiciele WKS Bogaczowice.
(RED)
 sprzatanie zalewu bogaczowice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie porządkuje teren zalewu w Starych Bogaczowicach (fot. stowarzyszeniesudeckie.pl).

REKLAMA

Kliknij tutaj