https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ozłocony półmaraton

Jedlina-Zdrój okazuje się być miastem, na którego terenie odbywają się biegi długodystansowe zaliczane do najlepiej zorganizowanych w Polsce. Ostatnio zdobyła znowu najwyższe trofea, przyznawane przez największy portal biegowy MaratonyPolskie.pl, który opiera swoją opinię na głosowaniu uczestników rywalizacji, co ma wymowę szczególną.
Najlepszy Gorski
Po inauguracyjnym sukcesie, II Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój, ponownie postarał się o tytuł „Złotego Biegu”, na co złożyły się zwycięstwa w kategoriach: Najlepszy Bieg Górski oraz Najlepszy Bieg Dolnośląski 2015. Podwałbrzyski kurort z przytupem wszedł zatem do grona elitarnych imprez biegowych, za co organizatorom, wśród których są władze miasta i wielu wolontariuszy, należą się gratulacje i wyrazy uznania.
– Niewątpliwym atutem naszego półmaratonu, jest wyjątkowo malownicza trasa, prowadząca wśród gór i przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, liczy się także jego atmosfera. Postaramy się w kolejnym, trzecim biegu, potwierdzić dobrą opinię i promować miasto nie tylko hasłem „Jedlina-Zdrój – źródło aktywności” – powiedział Grzegorz Kalinowski, przedstawiciel organizatorów.
Pierwsze miejsce wśród biegów górskich, jedliński półmaraton podzielił z VI Supermaratonem Gór Stołowych w Pasterce.
III Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój, odbędzie się 22 maja br. Ponownie został obliczony na udział w nim 500 zawodników, chociaż chętnych jest znacznie więcej. Honorowy patronat nad biegiem objął burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.
Andrzej Basiński

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty