https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie ma żartów

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych zagrają w II rundzie fazy play–off o awans do I ligi z MCKiS Jaworzno. Mecz odbędzie się w piątek, 1 kwietnia o godz. 18:00.

 SONY DSC
Wałbrzyszanie w I rundzie pokonali w dwumeczu WKK Wrocław. W Wałbrzychu gospodarze wygrali 68:63, a w stolicy Dolnego Śląska podopieczni Arkadiusza Chlebdy pokonali rywala aż 87:57. Dzięki temu zachowują szansę na awans do I ligi. Warto przypomnieć, że rundę zasadniczą biało–niebiescy zakończyli na 2. miejscu w grupie D z bilansem 18 zwycięstw i 4 porażek, będąc tuż za do teraz niepokonaną Polonią Leszno. W trzeciej rundzie na Górnika Trans.eu lub jaworznian będzie czekać Kotwica Kołobrzeg lub Gimbaskets Przemyśl.
MCKiS w poprzedniej rundzie wygrał rywalizację z Politechniką Śląską Gliwice. W obu meczach ekipa z Jaworzna pokonała gliwiczan: we własnej hali 67:53, a u rywala zza miedzy 80:60. Fazę zasadniczą MCKiS zakończył na 3 miejscu w grupie C z bilansem 17 wygranych i 5 przegranych. W jaworzyńskiej ekipie zawodnicy trenera Chlebdy powinni zwrócić uwagę na najlepszego strzelca i zbierającego: Tomasza Bryzka oraz na 23–letniego Aleksandra Leńczuka, który pomimo młodego wieku jest już doświadczonym zawodnikiem (grał m. in. w Śląsku Wrocław).
 
Zestaw par II rundy play–off:
Górnik Trans.eu Wałbrzych – MCKiS Jaworzno (piątek, 1 kwietnia, godz. 18:00)
Asseco II Gdynia – Rawia RAWAG Rawicz
Księżak Łowicz – Zagłębie Sosnowiec
Polonia Bytom – Szkoła Gortata Łódź
AZS UMCS Lublin – AZS Toruń
Kotwica Kołobrzeg – Gimbaskets Przemyśl
AGH Kraków – Muszkieterowie Nowa Sól
Jamalex Polonia Leszno – Decka Pelplin

Radosław Radczak

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty