Wystarczyły trzy minuty

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali w Dzierżoniowie z Lechią 2:1 w zaległym spotkaniu 20. kolejki III ligi dolnośląsko–lubuskiej. Jest to pierwsze ligowe zwycięstwo biało–niebieskich w 2016 r.
Trener Robert Bubnowicz dokonał dwóch zmian w porównaniu do rywalizacji z Foto–Higieną Gać: Mateusz Krawiec zastąpił Mateusza Krzymińskieg, a Damian Migalski zagrał za nieobecnego nawet na ławce rezerwowych Michała Oświęcimkę.
W pierwszym kwadransie optyczną przewagę mieli goście, ale nie potrafili stworzyć 100–procentowej sytuacji. W 26 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Filip Barski i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Po tej sytuacji okazję na zmianę wyniku mieli Damian Migalski, Marcin Orłowski oraz Mateusz Sawicki, jednak żaden z nich nie wykorzystał swoich szans.
Druga połowa zaczęła się od strzału Sawickiego, ale piłka minęła bramkę miejscowych. W 56 min. doszło do sytuacji, której chyba nikt nie spodziewał: po kontrze błąd w obronie popełnili wałbrzyscy defensorzy, co wykorzystał Marcin Buryło i osłabiona Lechia wyszła na prowadzenie. Dwie minuty później bliski wyrównania był Dominik Radziemski, lecz z 2 m trafił w golkipera dzierżoniowian. Za to w 63 min. ten sam zawodnik zrehabilitował się za zmarnowaną wcześniej sytuację i wyrównał rezultat. Trzy minuty później do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Migalski i płaskim strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Jeszcze w końcówce biało–niebiescy mieli okazję na zdobycie 3 gola, ale futbolówka na grząskim boisku nie znalazła drogi do siatki.
W najbliższej kolejce Górnik Wałbrzych zagra w Mostkach z Formacją Port 2000. Mecz odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz. 11:00.

Lechia Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Buryło (56), 1:1 Radziemski (63), 1:2 Migalski (66). Żółte kartki: Barski oraz D. Michalak. Czerwona kartka: Filip Barski (26, za 2 żółte kartki). Widzów: 200.
Górnik: Jarosiński – Rytko, Tyktor, D. Michalak, Surmaj (89 Krzymiński) – Radziemski, Morawski, Krawiec, Orłowski, Sawicki – Migalski.