https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Po pierwsze zwycięstwo

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zagrają w 17. kolejce ekstraligi w Sosnowcu z Czarnymi. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 24 marca o godz. 15:30.

 SONY DSC
Jest szansa, by zły początek rundy wiosennej dla wałbrzyskich akademiczek, które w 2 pierwszych seriach gier poniosły 2 dotkliwe porażki: z Medykiem Konin (0:4) oraz z AZS–em Wrocław (3:6), przekuć w pierwsze zwycięstwo. Obecnie podopieczne Marcina Gryki zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli z 22 punktami na koncie. Mimo nie najlepszego startu wiosny to wałbrzyszanki są faworytkami najbliższej rywalizacji.
Drużyna Czarnych zajmuje 8. pozycję z 18 oczkami w dorobku. O dziwo, mimo takiego miejsca, drużyna ta ma dodatni bilans bramek (22:19), a zajmujący 4. lokatę Mitech Żywiec ma ujemny stosunek. Sosnowiczanki również nie zaczęły najlepiej, bowiem w 2 spotkaniach zdobyły zaledwie 1 punkt, remisując z AZS–em PSW Biała Podlaska 2:2 i przegrywając we Władysławowie ze Sztormem Gdańsk 0:2. W poprzedniej potyczce AZS–u PWSZ z Czarnymi w Wałbrzychu padł remis 1:1, po golach Agaty Sobkowicz i reprezentantki Polski Nikol Kaletki.
 
Zestaw par 17. kolejki ekstraligi:
Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych (czwartek, 24 marca o godz. 15:30)
Zagłębie Lubin – GOSiR Piaseczno
AZS Wrocław – Medyk Konin
Olimpia Szczecin – Mitech Żywiec
KKP Bydgoszcz – AZS PSW Biała Podlaska
Górnik Łęczna – Sztorm Gdańsk

Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj