Półfinał z Jaworznem

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali we Wrocławiu z WKK 87:57 w drugim meczu pierwszej rundy play–off o awans do I ligi. Dzięki temu wałbrzyszanie awansowali do drugiej rundy, w której zagrają z MCKiS Jaworzno.

W kadrze Górnika Trans.eu zabrakło czołowego strzelca Rafała Niesobskiego. Ale spotkanie rozpoczęło się od 3 celnych rzutów Pawła Bochenkiewicza oraz „trójki”, trafienia z wyskoku i rzutu wolnego Dominika Rutkowskiego, po czym było 6:6. Praktycznie do ostatnich pierwszej kwarty wynik oscylował koło remisu, jednak częściej na prowadzeniu byli wrocławianie, którzy wygrali I kwartę 17:15. Trener Arkadiusz Chlebda wprowadził na parkiet Rafała Glapińskiego za Marcina Ciurusia i przyjezdni ruszyli do ataku. Głównie jednak za sprawą Karola Obarka oraz popularnego „Glapy”, biało–niebiescy po 15,5 minutach meczu prowadzili już 30:21. Przez następne 2 minuty rywalizacja się wyrównała, ale potem goście zdobyli znów 8 czek z rzędu i pierwszą połowę wygrali 40:27.
Trzecią partię wałbrzyszanie zaczęli wręcz koncertowo i dzięki punktom Pawła Pirosa i Marcina Wróbla powiększyli przewagę do 25 punktów. Gospodarze dalej razili dużą nieskutecznością, popełniali dużo strat, przez co wynik im cały czas uciekał. Na 10 minut przed końcem spotkania wałbrzyska ekipa prowadziła już 66:37. W ostatniej ćwiartce spotkanie wyrównało się, gdyż goście chcieli utrzymać wynik i wprowadzili młodych zawodników, m. in. Łukasza Kołaczyńskiego, Damiana Durskiego czy Marcina Jeziorowskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 87:57 dla ekipy z Wałbrzycha, która może się cieszyć z awansu do kolejnej rundy fazy play–off. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Paweł Bochenkiewicz, który zaliczył double–double (zdobył 14 punktów i zaliczył aż 16 zbiórek).
MCKiS Jaworzno pokonał w 2 spotkaniach AZS Politechnika Śląska Gliwice 67:53 oraz 80:60, dzięki czemu zagra w II rundzie z Górnikiem Trans.eu. Pierwszy mecz odbędzie się w Wałbrzychu w sobotę, 2 kwietnia.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 57:87 (17:15, 10:25, 10:26, 20:21)
WKK: Rutkowski 20, Fiedukiewicz 13, Jodłowski 9, Józefiak 4, Kobel 4, Wnorowski 3, Jędrzejewski 2, Kiwilsza 2, Gawlina 0, Wilk 0, Kapa 0, Kruczała 0.
Górnik Trans.eu: Ratajczak 17, Wróbel 15, Bochenkiewicz 14, Obarek 12, Glapiński 10, Piros 10, Jeziorowski 4, Krzymiński 3, Durski 2, Kołaczyński 0, Ciuruś 0.