https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dobry pomysł na święta

– Z okien naszych pokoi rozciąga się malowniczy widok na panoramę Pienin oraz na przełom Dunajca. Szczawnica to raj dla każdego: leniuch może się tu wygrzewać w słońcu z butelką mineralnej lub kuflem piwa, natomiast wczasowicz bardziej ambitny może odkryć wiele podczas ciekawych spacerów i wycieczek. A nasza domowa kuchnia sprawi, że Wielkanoc spędzona w naszym Domu Wypoczynkowym Trzy Korony będzie wyjątkowa – mówią Renata i Wojciech Majerczakowie.
3 korony pokoj
 
 
 
 
 
 
Wielkanoc w tym roku wypada pod koniec marca co sprawia, że – w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia – mogą to być białe święta, co zdają się zapowiadać ostatnie opady śniegu. Co zrobić, by były to udane święta?
– Najlepiej skorzystać z naszego zaproszenia i przyjechać do Domu Wypoczynkowego Trzy Korony – mówią Renata i Wojciech Majerczakowie. – Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w jednym z najpiękniejszych zakątków południowej Polski, na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego, w Szczawnicy. To doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają spokoju, pragną oderwać się od męczącej codzienności, uciec przed zgiełkiem miasta, potrzebują czasu dla siebie, miejsca do przemyśleń, tęsknią do szumu drzew, śpiewu ptaków, rozległych łąk, chcą nacieszyć się przestrzenią i swobodą, cenią sobie ciepłą atmosferę, dobrą kuchnię i prywatność.
Dom Trzy Korony, który zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „Gościnny Próg”, organizowanym przez redakcję Poznaj Swój Kraj, oferuje 2, 3 i 4 osobowe pokoje z łazienkami o wysokim standardzie, wyposażone między innymi w telewizory i bezprzewodowy dostęp do internetu. Istnieje także możliwość wynajęcia apartamentu. Wielkim atutem, zwłaszcza w okresie wielkanocnym, jest domowe wyżywienie (z możliwością negocjacji cen: dzieci 3- 7 lat płacą 60% ceny wyżywienia). Dla wielu gości ważne jest także to, że w Trzech Koronach są mile widziani ich czworonożni przyjaciele.
– Organizujemy kuligi, pieczenie barana oraz zabawy taneczne. Przy budynku znajduje się sala kominkowa, w której można zorganizować imprezy, także dla firm i grup zorganizowanych. Na życzenie zapewniamy przewodnika górskiego oraz w okresie zimowym instruktora narciarskiego z PZN. Zapewniamy mnóstwo innych atrakcji, w zależności od pory roku i pogody oraz możliwość negocjacji cen – wyliczają właściciele DW Trzy Korony.
Uzdrowisko Szczawnica – leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Jedną z atrakcji jest czteroosobowa, wyprzęgana kolej krzesełkowa Palenica, usytuowana w centrum miasta, nieopodal dworca PKS. Już po 3 minutach jazdy koleją można znaleźć się na samym szczycie Palenicy (722 m n.p.m.), który latem stanowi świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych, skąd rozciągają się malownicze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa.
– Zimą zapraszamy na Palenicę miłośników białego szaleństwa. Znajdują się tam stoki o różnym stopniu trudności, od polanek dla początkujących na stokach Szafranówki wraz z trzema wyciągami orczykowymi, poprzez rynnę snowboardową, aż po trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I oraz nową tzw. „trasę rodzinną ” Palenica II. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i utrzymywane przez maszyny do uprawy śniegu. Na górze Palenica można skorzystać również z naszego Baru „Groń” gdzie można zjeść gorący posiłek, oraz wypić gorącą herbatę lub kawę. Przy barze znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz pokoje, w których można przenocować. Do Wielkanocy pozostały jeszcze dwa tygodnie, warto więc przemyśleć naszą bogatą ofertę. Więcej informacji znajda Państwo na naszej stronie internetowej: www.trzykorony.net oraz na naszym profilu DW Trzy Korony na Facebooku – dodają Renata i Wojciech Majerczakowie.
(RED)
3 korony bar

REKLAMA

Kliknij tutaj