https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielkanoc w Szczawnicy

Za trzy tygodnie Wielkanoc. Co zrobić, by te święta były wyjątkowe? Najlepiej wybrać się do urokliwego uzdrowiska Szczawnica! Tam, w Domu Wypoczynkowym Trzy Korony, będzie można wspaniale odpocząć, korzystając z gościnności Renaty i Wojciecha Majerczaków.
trzy korony
 
 
 
 
 
 
 
 
– Wszystkich, którzy szukają spokoju, pragną oderwać się od męczącej codzienności, uciec przed zgiełkiem miasta, potrzebują czasu dla siebie, miejsca do przemyśleń, tęsknią do szumu drzew, śpiewu ptaków, rozległych łąk, chcą nacieszyć się przestrzenią i swobodą, cenią sobie ciepłą atmosferę, dobrą kuchnię i prywatność – zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w jednym z najpiękniejszych zakątków południowej Polski na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego, w Szczawnicy – mówią Renata i Wojciech Majerczakowie. – Nasz dom „Trzy Korony” zlokalizowany jest w dolnej części uzdrowiska Szczawnica, u wylotu Przełomu Pienińskiego i w bezpośrednim sąsiedztwie przystani kajakowej i flisackiej. Tuż obok prowadzi droga do szlaków turystycznych na Sokolnicę, Trzy Korony oraz przejścia granicznego ze Słowacją. Z okien naszych pokoi rozciąga się malowniczy widok na panoramę Pienin oraz na przełom Dunajca. Szczawnica to raj dla każdego: leniuch może się wygrzewać w słońcu z butelką mineralnej lub kuflem piwa, natomiast wczasowicz bardziej ambitny może odkryć wiele ciekawych miejsc podczas spacerów i wycieczek.
Na gości Domu Wypoczynkowego Trzy Korony w Szczawnicy czekają 2, 3 i 4-osobowe pokoje z łazienkami o wysokim standardzie (tv-sat, radio, balkon). Kuchnia oferuje domowe wyżywienie z możliwością negocjacji cen (dzieci 3-7 lat płacą 60% ceny wyżywienia). Przy budynku znajduje się sala kominkowa, w której można zorganizować imprezy (także dla firm i grup zorganizowanych).
– Czworonożni przyjaciele są u nas mile widziani. A na życzenie klienta: organizujemy kuligi, pieczenie barana, zabawy taneczne, zapewniamy przewodnika górskiego oraz w okresie zimowym instruktora narciarskiego z PZN, a także masaż rekereacyjno-rehabilitacyjny oraz solarium. Posiadamy również w pełni wyposażony bar „Groń” na górze Palenica, gdzie można także przenocować. Zajęliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie „Gościnny Próg”, organizowanym przez redakcję „Poznaj Swój Kraj”. Zapewniamy mnóstwo atrakcji oraz możliwość negocjacji cen – dodają właściciele DW Trzy Korony w Szczawnicy.
trzy korony 2
 
 
 
 
 
 
 
Uzdrowisko Szczawnica – leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Spacerując po Szczawnicy można odnaleźć liczne budowle XVIII – XIX w. wiecznej architektury zdrojowej, między innymi noszącej cechy stylu szwajcarskiego oraz rzadkie już domy góralskie, niektóre z unikatowymi herbami – godłami rodów szczawnickich. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnimi czasy turystyka rowerowa. Jej rozwojowi służą przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności i liczne wypożyczalnie rowerów górskich. Często odwiedzane jest pieszo-rowerowe przejście graniczne w Pieninach, umożliwiające zwiedzenie słowackich Pienin, pobliskiej Leśnicy czy wycieczkę do Czerwonego klasztoru brzegiem Dunajca. Zainteresowaniem turystów spotkały się także nowo otwarte przejścia piesze w Jaworkach i Szlachtowej.
– Pobyt w Szczawnicy to doskonała okazja do poznania przyrody Pienińskiego Parku Narodowego, zwiedzenia zamków w Czorsztynie i Niedzicy, a także możliwość kąpieli i uprawiania sportów wodnych w pobliskim jeziorze czorsztyńskim. Jedną z największych atrakcji turystyczno-krajobrazowych Szczawnicy jest przełom Dunajca i spływ tą rzeką na flisackiej tratwie. Jedną z niewątpliwych atrakcji Szczawnicy jest czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Palenica, usytuowana w centrum miasta, nieopodal dworca PKS. Już po 3 minutach jazdy koleją można znaleźć się na samym szczycie Palenicy (722 m n.p.m.). Stanowi on latem świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych, skąd rozciągają się malownicze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa. Zimą zapraszamy na Palenicę wszystkich miłośników białego szaleństwa. Znajdują się tam stoki o różnym stopniu trudności, od polanek dla początkujących na stokach Szafranówki wraz z trzema wyciągami orczykowymi, poprzez rynnę snowboardową, aż po trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I oraz nową tzw. „trasę rodzinną ” Palenica II. Wszystkie trasy są sztucznie śnieżone i utrzymywane przez maszyny do uprawy śniegu. Pobyt w Szczawnicy przyniesie każdemu wiele niezapomnianych chwil oraz sprawi, że będziecie chcieli wrócić tu jeszcze raz. Jesteśmy przekonani, że tu każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.trzykorony.net – dodają Renata i Wojciech Majerczakowie.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj