https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Boksują w hali w Witoszowie

Na swoim koncie mają już międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy w boksie. Na co dzień są zawodnikami Klubu Boks Polonia Świdnica, ale trenują w hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Mowa o 4 młodych gimnazjalistach z Witoszowa Dolnego: Kamilu Guźlińskim, Miłoszu Skrzypczaku, Eryku Skirgajłło, Rafale Radwańskim.
bokserzy witoszow
Boks wiele nas nauczył. Opanowanie, wiara w siebie i we własne możliwości oraz to, że nie ma barier których nie można pokonać. Trzeba chcieć walczyć i mieć zacięcie, a reszta to ciężka praca i wkład trenera – dodają młodzi bokserzy.
Treningi odbywają 2 razy w tygodniu na hali sportowej w Witoszowie Dolnym (dodatkowo dochodzą sparingi), a przed zawodami nawet pięć razy. Oprócz tego jeżdżą na rowerach, biegają, chodzą na basen oraz korzystają z siłowni dostępnej w hali sportowej. To naprawdę dobry obiekt, który pomaga nam w rozwijaniu naszych sportowych talentów i pasji. Tutaj mamy wszystko co jest nam potrzebne do naszych  treningów. Bardzo dużą rolę w kształtowaniu charakterów młodych zawodników odgrywa trener Władysław Wołosz. Również duży wpływ na młodych sportowców ma najbliższa rodzina, chociaż babcie na początku były negatywnie nastawione na „boksowanie wnuczków”. Szkoła oraz nauczyciele bardzo nas wspierają, wiedzą kiedy mamy zawody i nas dopingują – dodają zgodnie Kamil, Miłosz, Eryk i Rafał.
W ciągu ostatnich 2 lat uczniowie gimnazjum mają już znaczące sukcesy zdobyte podczas XV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w boksie oraz w trakcie  Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.
Eryk Skirgajłło:
– 1 miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły
 
Kamil Guźliński:
– 1 miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły
 
Miłosz Skrzypczak:
– 3 miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
 
Rafał Radwański:
– 2 miejsce IX Międzynarodowy Turniej Bokserski w Świdnicy.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj