https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy na „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Już 28 lutego 2016 r. o godz. 12:00 w Wałbrzychu odbędzie się druga edycja tego wydarzenia!
tytulowe_tropem_wilczym-860x320
Bieg na dystansach 1963 m oraz 6 km odbędą się w Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego przy ul. Lotników. Opłata za udział wynosi 15 zł. W pakiet startowy wliczone są: koszulka historyczna, posiłek regeneracyjny, medal grawerowany dla zawodników na mecie oraz materiały promocyjne. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych są zwolnieni z opłat. Dodatkowo zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w biegu dla przedszkolaków (150 m), uczniów klas 1-3 SP (500 m) lub klas 4-6 SP (1 km), które odbędą się przed biegiem głównym ok. godz. 11:00.
Biuro Zawodów w Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina będzie czynne w sobotę 27.02 w godz. 9:30 – 12:00 oraz 28.02 w godz. 9:00 – 11:00.
Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie – www.datasport.pl
(limit 500 osób startujących w biegu głównym)
Regulamin Biegu
www.tropemwilczym.pl
– Już po raz drugi w Głuszycy organizujemy bieg upamiętniający się  żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Zapraszamy do kibicowania na trasie  największego biegu pamięci w Polsce na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Będziemy biec razem, nie jest to bieg na czas! Najważniejsze jest  uczestnictwo w biegu,  oddanie hołdu polskim patriotom i popularyzacja wiedzy na temat przemilczanej historii dotyczącej prześladowań polskiego podziemia. Dla 50-u zgłoszonych osób mamy przygotowane pakiety startowe. Spotykamy się przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu 28 stycznia o godz. 12.00, czyli w niedzielę poprzedzającą 1 marca, który jest dniem  poświęconym pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Przed biegiem rozgrzewkę poprowadzą Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w przygotowanie ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. Na miejscu startu uczestnicy biegu otrzymają pakiety startowe. Mile widziane także biało-czerwone gadżety. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Głuszycy prowadzić będzie ulicami Łukasiewicza, Pionierów, Dolną i zakończy się na placu targowym. Po biegu zapraszamy wszystkich startujących na ciepły posiłek do Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na trasie biegu! W trakcie biegu w całej Polsce odbędzie się zbiórka publiczna na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33 – wyjaśniają organizatorzy biegu w Głuszycy.
(RED)
 
 
Pozdrawiam,
 
Artur Wylandowski

REKLAMA

Kliknij tutaj