Panują w Sudetach

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali we własnej hali z Sudetami Jelenia Góra aż 81:47. Jednak za sprawą kolejnej wygranej Jamalexu Polonii Leszno, biało–niebiescy nie mają już szans na awans na pozycję lidera grupy D II ligi.
W składzie Sudetów zabrakło Łukasza Niesobskiego (brata Rafała), który jest obecnie najlepszym strzelcem zespołu z Jeleniej Góry. Spotkanie zaczęło się od wsadu Pawła Bochenkiewicza oraz „trójki” Rafała Glapińskiego w pierwszych 60 sekundach. Potem zrobiło się tylko 5:4, ale to było najniższe prowadzenie w tym meczu. Jeleniogórzanie mieli problemy przede wszystkim z powstrzymaniem Rafała Niesobskiego, który w ciągu 5 minut zdobył 10 punktów i w dużej mierze dzięki niemu gospodarze wygrali I kwartę aż 27:9. Drugą odsłonę rozpoczęły za to rzut zza linii 6,75 i celne trafienie z wyskoku Karla Obarka oraz dobitka Marcina Wróbla (34:9). Wynik długo oscylował koło 25 oczek przewagi Górnika Trans.eu, a w końcówce zawodnicy tego klubu jeszcze powiększyli dorobek i po pierwszej połowie prowadzili 46:17.
Na początku trzeciej ćwiartki trener Arkadiusz Chlebda dokonał aż 4 zmian w wyjściowej piątce. Po około 4 minutach gry przewaga gospodarzy wzrosła już do 38 oczek (!) i dopiero w końcówce goście zaczęli zmniejszać straty, głównie za sprawą Pawła Minciela. Nie byli jednak w stanie odrobić tak dużej liczby punktów, dlatego na 10 minut przed końcem meczu miejscowi wygrywali 64:32. Ostatnia partia wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej, a w wałbrzyskim zespole szansę dostali rezerwowi: Maciej Krzymiński, Marcin Rzeszowski, Łukasz Kołaczyński oraz Marcin Ciuruś. Jednak „pierwsze skrzypce” w ekipie biało–niebieskich grał Bartłomiej Ratajczak, który zdobył 8 z 17 punktów zdobytych przez całą drużynę i ostatecznie gospodarze zwyciężyli w derbowym meczu aż 81:47.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra w Lesznie z Jamalexem Polonią. Rywalizacja odbędzie się w sobotę, 27 lutego o godz. 18:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Sudety Jelenia Góra 81:47 (27:9, 19:8, 18:15, 17:15)

Górnik Trans.eu: Niesobski 16, Ratajczak 14, Obarek 12, Wróbel 10, Glapiński 10, Kołaczyński 5, Bochenkiewicz 4, Rzeszowski 4, Piros 3, Krzymiński 3, Podejko 0, Ciuruś 0.

Sudety: Minciel 18, Zuber 9, Wojciul 8, Raczek 7, Wilusz 3, Serbakowski 2, Drąg 0, Rudnicki 0, Kleinowski 0, Walkowiak 0, Pawłowski 0.