https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pojedynek braci Niesobskich

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 20. kolejce grupy D II ligi zagrają we własnej hali w derbach z Sudetami Jelenia Góra. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 lutego o godz. 19:00.

SONY DSC
Biało–niebiescy, po wygranej w Poznaniu z miejscowym AZS Politechnika 65:49, utrzymali pozycję wicelidera swojej grupy. Na koncie mają 35 punktów i 3 oczka straty do pierwszego miejsca. Aby do końca tej fazy rozgrywek dogonić Jamalex Polonię, trzeba wygrać z Sudetami, w Lesznie wygrać co najmniej 20 punktami oraz należy pokonać we Wrocławiu miejscowe WKK. Zadanie będzie bardzo trudne, ponieważ w 3 ostatnich seriach gier Polonia musi przegrać wszystkie swoje potyczki, a warto przypomnieć, że w tym sezonie ma w dorobku komplet zwycięstw.
Jeleniogórzanie w poprzedniej kolejce pokonali na własnym parkiecie osłabionych Muszkieterów Nowa Sól 75:52. Po tej wygranej Sudety zajmują 5. lokatę w ligowej tabeli, z dorobkiem 30 oczek. Drużyna z Jeleniej Góry do tej pory gra bardzo nierówno, bo potrafi wygrać z faworytem (np. Rawią Rawicz), a potem przegrać z niżej notowanym rywalem (np. z AZS Politechnika Poznań). Sobotnie spotkanie w Wałbrzychu będzie wyjątkowe dla Łukasza Niesobskiego, który jest bratem Rafała Niesobskiego z wałbrzyskiej drużyny, a w derbach obaj będą po raz kolejny grali przeciwko sobie. Należy dodać, że to właśnie młodszy z braci Niesobskich jest najgroźniejszym zawodnikiem jeleniogórzan, ponieważ zdobywa średnio 20,5 pkt. na mecz i jest jednym z najlepszych strzelców w całej lidze. W poprzedniej rywalizacji Górnika Trans.eu i Sudetów w Jeleniej Górze podopieczni Arkadiusza Chlebdy wygrali 66:50.

Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj