Figiel znów strzela w Wałbrzychu

Piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów przegrali w Wałbrzychu w sparingu z drugoligowym Rakowem Częstochowa 1:3. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył były zawodnik Górnika Wałbrzych – Rafał Figiel. Za to w drugiej połowie na boisku w barwach Rakowa wystąpił wychowanek wałbrzyskiego klubu – Dominik Bronisławski.
Drużyna z Częstochowy przebywa w Wałbrzychu na zgrupowaniu w ramach przygotować do rundy wiosennej II ligi. Jest to bardzo ważny dla niej etap, ponieważ ekipa Przemysława Cecherza walczy o awans na zaplecze ekstraklasy, którego nie udało się wywalczyć po barażach w ubiegłym sezonie.
Od początku sobotniej potyczki lepsi byli niespodziewanie zawodnicy Rakowa, którzy w 16 min. wyszli na prowadzenie, po strzale z rzutu karnego Rafała Figiela. A 21 minut później było już 2:0 dla klubu z Częstochowy, gdy rezultat podwyższył Carlinhos. Trener głogowian Ireneusz Mamrot miał przez większość czasu pretensje do swoich podopiecznych o brak agresji w grze i zaangażowania. Jednak nie mógł za dużo rotować w składzie, ponieważ duża liczba piłkarzy jest kontuzjowana i nie przyjechała do Wałbrzycha (m. in. Szymon Drewniak oraz Wołodymr Hudyma). Za to szkoleniowiec II-ligowca wymienił prawie całą jedenastkę, by sprawdzić różne warianty gry oraz formę poszczególnych zawodników. W 56 min. kontaktowego gola zdobył Paweł Wojciechowski i drużyna Chrobrego rzuciła się do ataku. Chwilę później mogło być już 2:2, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Górski trafił tylko w poprzeczkę. Potem znów przewagę osiągnął Raków, co udokumentował w 84 min. golem, którego autorem był Marcin Przybylski. Trafienie to ustaliło wynik spotkania na 3:1 dla Rakowa. Następny mecz towarzyski częstochowianie zagrają w Wałbrzychu z Miedzią Legnica – w środę, 10 lutego o godz. 11:30.

Chrobry Głogów – Raków Częstochowa 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Rafał Figiel (16 – k), 0:2 Carlinhos (37), 1:2 Paweł Wojciechowski (56), 1:3 Marcin Przybylski (84).
Chrobry: Mariusz Rzepecki (60 Karol Szymański) – Robert Pisarczuk (46 Paweł Wojciechowski), Mateusz Długołęcki (60 Michał Michalec), Michał Michalec (30 Gracjan Horoszkiewicz), Karol Hodowany (60 Adam Samiec), Mateusz Machaj (60 Piotr Niewieściuk), Patryk Malinowski, Marcel Gąsior, Michał Ilków-Gołąb, Damian Sędziak (46 Bartosz Machaj), Maciej Górski (60 Michał Bednarski).
Raków: (I połowa) Maciej Mielcarz – Kamil Sabiłło, Adam Mesjasz, Adrian Klepczyński, Łukasz Góra, Marcin Przybylski, Carlinhos, Łukasz Kmieć, Rafał Figiel, Piotr Malinowski, Damian Warchoł. (II połowa) Mateusz Prus – Kamil Sabiłło (70 Kamil Wojtyra), Błażej Radler, Błażej Cyfert, Adam Waszkiewicz, Dariusz Pawlusiński, Marcin Przybylski, Jakub Piątek, Dominik Bronisławski, Dawid Kamiński, Damian Warchoł (70 Daniel Rumin).