Górnik gromi w Gnieźnie

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Gnieźnie z miejscowym Sklepem Polskim MKK Gniezno aż 101:62. Jest to pierwszy od bardzo dawna mecz, który biało-niebiescy kończą z 3-cyfrowym wynikiem.
Do Gniezna pojechała tylko 8-osobowa kadra wałbrzyszan, ze względu na rozgrywany w Wałbrzychu ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów do lat 20. Ale nie przeszkodziło im to w zdobyciu ważnych 2 punktów. Początek spotkania był dosyć wyrównany. Pierwsi punkty zdobyli gospodarze, a po ponad 5 minutach prowadzili 9:8. Jednak na tym się skończyło, ponieważ potem do ataku ruszyli zawodnicy Górnika Trans.eu, którzy do końca rywalizacji byli nie do zatrzymania. Dzięki świetnej grze Rafała Niesobskiego, który w pierwszej części spotkania zdobył aż 16 punktów (!), goście szybko odskoczyli od rywali i zbudowali dużą przewagę w przeciągu 4 minut, dzięki czemu wygrali premierową kwartę 28:14. Po dwuminutowej przerwie Paweł Bochenkiewicz zastąpił słabo grającego Marcina Wróbla i była to dobra zmiana, ponieważ zgarnął 4 oczka i zaliczył aż 5 zbiórek. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy starali się utrzymać przewagę, dzięki czemu szansę dostali rezerwowi, m. in. Marcin Rzeszowski oraz Paweł Piros. Po pierwszej połowie wałbrzyszanie prowadzili 49:32.
Trzecia kwarta należała do będących w rewelacyjnej formie Rafała Niesobskiego i Pawła Pirosa, którzy zdobyli po 8 punktów w tej ćwiartce, powiększając swój dorobek odpowiednio do 26 i 19 oczek na 10 minut przed końcem meczu. Ale nie tylko wałbrzyscy koszykarze się wyróżniali – zdecydowanie najlepszym zawodnikiem III odsłony był Michał Kafarski, który powiększył swoje konto aż o 13 punktów, ale niewiele to dało jego drużynie, która bardzo źle grała w obronie i nie radziła sobie z przeciwnikiem, przez co przegrywała po przedostatniej części spotkania 51:75. W ostatniej kwarcie szkoleniowiec przyjezdnych znów dał szansę rezerwowym, m. in. Marcinowi Rzeszowskiemu, Batłomiejowi Ratajczakowi oraz Marcinowi Ciurusiowi. Ostatecznie wałbrzyszanie pewnie wygrali w Gnieźnie aż 101:62.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra na własnym parkiecie z Sokołem Marbo Międzychód. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 17:00.

Sklep Polski MKK Gniezno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 62:101 (14:28, 18:21, 19:26, 11:26)
Sklep Polski MKK: Kafarski 21, Bilski 12, Guilherme 8, Dobrzycki 8, Konowalski 4, Konwiński 3, Nowiński 2, Szkopiński 2, Nocek 2, Dyja 0, Wietrzyński 0, Lipski 0.
Górnik Trans.eu: Niesobski 29, Piros 24, Ratajczak 15, Glapiński 9, Rzeszowski 9, Wróbel 7, Bochenkiewicz 6, Ciuruś 2.