https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Babskie combry

Panie w gminie Walim mają go już za sobą, za to mieszkanki Boguszowa – Gorc nie mogą się go doczekać. Babski comber w tych gminach to już stała tradycja.
 
W sobotę, 23 stycznia, w Świetlicy w Wiejskiej w Zagórzu Śląskim płeć piękna po raz kolejny spotkała się  na babskim combrze. Tegoroczna, czwarta edycja tej kostiumowej imprezy, która od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, przebiegała pod hasłem “Wszystkie jesteśmy hipiskami”. W trakcie zabawy nie zabrakło tańców, śpiewów, zabaw i konkursów oraz oczywiście przebierańców. A o dobrą atmosferę dbał “męski rodzynek” – Artur Husejko. Tymczasem 4 lutego, tradycyjnie w tłusty czwartek, w byłej kopalni w Gorcach (szyb „Witold”) odbędzie się „Babska Biesiada Combrowa” potocznie zwana babskim combrem.
– Comber to połączenie tradycji oraz rozrywki na najwyższym poziomie, to kostiumowa biesiada dla pań, która od 20 lat z powodzeniem organizowana jest w Boguszowie-Gorcach. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Z kamerą wśród zwierząt”, a że pomysłowość bab combrowych w kwestii kostiumów nie ma granic na „Witoldzie” bawić się będą zapewne zwierzęta przeróżnej maści: kocice, lwice, potulne myszki, żaby, kaczuszki oraz zwiewne motylki. Nie zabraknie wspólnych śpiewów, tańca do upadłego, frywolnych konkursów z nagrodami, a na niepokorne uczestniczki biesiady czekają już dyby combrowe, a nawet kary cielesne wymierzane leciwym „dupochlastem” i wiele wiele innych atrakcji. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć. Informacje oraz bilety w CK-K „Witold” oraz pod numerami telefonów: (74) 880 15 27 i 512 088 565 – dodają organizatorzy Babskiej Biesiady Combrowej w Boguszowie – Gorcach.
(RED)
 comber walim 2016
 
 
 
 
 
 
 
W gminie Walim panie bawiły się pod hasłem: wszystkie jesteśmy hipiskami (fot. W. Pańczyszak).

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty