Tym razem tylko punkt

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali w Wyszkowie z miejscowym Camperem 2:3. Mimo porażki wałbrzyszanie pozostaną na 11. miejscu w tabeli I ligi.
W poprzedniej serii gier podopieczni Krzysztofa Janczaka pokonali Ślepsk Suwałki 3:2, a wyszkowianie wygrali walkowerem z Hutnikiem Kraków, który wycofał się z rozgrywek I ligi. Goście rozpoczęli w składzie: Lipiński, Macek, Rutecki, Smolarczyk, Szczygielski, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. O spotkaniu zadecydował tie-break, który trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej piłki. Początkowo było 3:3, gra była bardzo wyrównana, a przy zmianie stron przyjezdni wyszli na prowadzenie 8:7. Niestety, potem na 3-punktowe prowadzenie wyszli zawodnicy Campera, którzy mieli następnie meczbola. Wałbrzyszanie obronili dwa, ale trzeciego już nie i ostatecznie przegrali tie-break 14:16 i cały mecz 3:2.
Jednak początek spotkania nie zapowiadał takiego finału, ponieważ w inauguracyjnej partii już przed pierwszą przerwą techniczną podopieczni Krzysztofa Janczaka prowadzili 8:5. Potem stopniowo powiększali przewagę, rywal pozwalał im spokojnie grać, dzięki czemu Victoria PWSZ wygrała I seta 25:13. Lecz drugą odsłonę siatkarze z Wałbrzycha zaczęli fatalnie i już na początki przegrywali 2:7. Na szczęście szybko zabrali się do odrabiania strat, dzięki czemu wyrównali wynik seta. Przed drugą pauzą techniczną jednak mieli 2 oczka mniej od rywala i do samego końca próbowali odwrócić wynik. Niestety, lepiej końcówkę zagrali gospodarze, którzy wygrali drugą odsłonę 25:20. Trzecia partia wyglądała lepiej, niestety nie przeniosło się to na rezultat, gdyż od początku do końca zawodnicy z Dolnego Śląska przegrywali. Przed drugą przerwą było 12:16, ale w końcówce zawodnicy Victorii PWSZ zmniejszyli stratę do 2 punktów. Jednak to przeciwnik wykorzystał setbole i wygrał 25:22, obejmując prowadzenie 2:1. Najbardziej dramatyczny był za to czwarty set – wałbrzyszanie prowadzili 7:4, ale zaczęli popełniać fatalne błędy i zrobiło się 7:8. Szybko jednak odrobili straty, mieli 2 oczka więcej, które utrzymali aż do końca seta, dzięki czemu wygrali 25:23. Niestety, w piątym secie ta sztuka im się nie udała…
W 18. kolejce Victoria PWSZ zagra we własnej hali z Krispolem Września. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 17:00.