Wygrały z I-ligowcem

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w meczu kontrolnych KKS Bogdańczowice 5:2. Rywal podopiecznych Marcina Gryki zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy południowej I ligi i bije się o awans do ekstraligi.
logo azs pwsz walbrzych
Wałbrzyszanki rozpoczęły sparing w Kluczborku w składzie: Ludwiczak – Borkowska, Botor, Mesjasz, Bosacka – Kowalczyk, Jędras, Konat, Lizoń, Brzeska – D. Pluta. W pierwszej jedenastce wyszła debiutantka: Karolina Jędras, a na ławce usiadła inna nowa zawodniczka – Dagmara Najbuk. W kadrze AZS PWSZ zabrakło bardzo wielu zawodniczek. Z różnych powodów nie mogły agrać: Sobkowicz, Miłek, Antończyk, Konopka, Gonzalez, Aszkiełowicz oraz Rędzia.
Po pół godzinie akademiczki przegrywały 0:1, ale pod koniec pierwszej połowy odwróciły losy spotkania: najpierw Edyta Botor wyrównała z rzutu karnego, a następnie chwilę przed przerwą gola na 2:1 dla AZS PWSZ zdobyła Katarzyna Brzeska. Od początku drugiej części spotkania przewagę miały zawodniczki z Wałbrzycha, którą zamieniły na gole. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się rezerwowa, 16-letnia Julia Kowalczyk, kolejną bramkę zdobyła Małgorzata Mesjasz. Również raz została pokonana Jessica Ludwiczak, a w końcówce weszły na boisko jeszcze Żurawska, Iwańczuk, Jessica Pluta, Staranowicz oraz Najbuk, ale nic one zmieniły i ostatecznie AZS PWSZ wygrał 5:2.
W następnym spotkaniu towarzyskim wałbrzyszanki zagrają z Medykiem Konin i wyjdą najprawdopodobniej w silniejszym składzie, niż przeciwko KKS Bodgańczowice.