Victoria nad liderem

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali we własnej hali z dotychczasowym liderem I ligi Ślepskiem Suwałki 3:2. Dzięki zwycięstwu wałbrzyszanie pozostaną na 11. miejscu w ligowej tabeli.
Gospodarze rozpoczęli w składzie: Lipiński, Rutecki, Szczygielski, Smolarczyk, Macek, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Początek meczu był trochę nerwowy w wykonaniu miejscowych, gdyż rywale szybko wyrównali rezultat na 5:5, choć przegrywali 1:3. Przed pierwszą przerwą techniczną podopieczni Krzysztofa Janczaka wyszli na jednopunktowe prowadzenie i dość długo je podtrzymywali. Następnie zaczęli wykorzystywać słabą grę i błędy przeciwnika, dzięki czemu stopniowo powiększali przewagę i tuż przed końcem mieli już 10 punktów więcej. Ostatecznie premierowy set zakończył się wynikiem 25:16 dla wałbrzyszan. Drugi partia była już bardziej wyrównana i bardziej widowiskowa. Na początku zawodnicy Ślepska prowadzili 5:3, a przed pauzą techniczną mieli punkt przewagi. Przez długi czas goście mieli jedno oczko więcej, ale już przed drugą przerwą to Victoria PWSZ prowadziła 16:14. Po świetnej grze Filipiaka drużyna z Dolnego Śląska miała już 3 punkty więcej, ale suwalszczanie starali się odrabiać straty i walka trwała do samego końca. Ostatecznie drugiego seta znów wygrali gospodarze, tym razem 25:23. Początek trzeciej partii należał do prowadzących w tej potyczce wałbrzyszan, ale to był miły złego początek. Po przerwie siatkarze z Suwałk szybko odskoczyli, powiększając przewagę aż do końca tej części meczu i wygrali 25:18. Czwarta odsłona była najgorsza w wykonaniu drużyny z Wałbrzycha, której nie pomagały przerwy w grze i rotacje w składzie. Już na początku rywale prowadzili 8:3, a przez moment mieli już nawet 10-punktową przewagę. Ostatecznie wygrali 25:17 i kibice czekali na tie-break. Dzięki dobrym zagrywkom Filipiaka Victoria PWSZ prowadziła 5:3, ale po zmianie stron to zawodnicy z Podlasia wyszli na prowadzenie 9:6. Wtedy o czas poprosił trener Krzysztof Janczak, a jego podopieczni szybko odrobili straty i wynik aż do samego końca oscylował koło remisu. Na szczęście wałbrzyszanie mieli meczbola i dzięki decyzji sędziego wygrali ostatniego seta 15:13 i cały mecz 3:2.
W następnej kolejce Victoria PWSZ zagra w Wyszkowie z miejscowym Camperem. Spotkanie odbędzie się w środę, 27 stycznia o godz. 19:00.