Muszkieterowie im niestraszni

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali Muszkieterów Nowa Sól 69:59. Biało-niebiescy, dzięki kolejnemu zwycięstwu, nadal są wiceliderem grupy D II ligi.
Goście chcieli zrewanżować się za wysoką porażkę z października, kiedy przegrali we własnej hali aż 37:74. Pomóc w tym miała obecność w składzie dwóch zawodników Stelmetu Zielona Góra: Marcela Ponitki oraz Kamila Zywerta. Jednak początek meczu należał do gospodarzy, którzy po 3 minutach, po trafieniach Karola Obarka, Pawła Bochenkiewicza i Rafała Niesobskiego prowadzili 7:2. Następnie stopniowo powiększali przewagę, mając już 7 punktów więcej od rywala, ale w końcówce zabrakło im koncentracji, przez co nowosolanie zmniejszyli stratę do 2 punktów, ale w ostatniej akcji pierwszej kwarty Paweł Bochenkiewicz celnym rzutem z wyskoku ustalił wynik na 22:18. Druga ćwiartka zaczęła się dwoma trafieniami Marcina Wróbla i wtedy do odrabiania strat zabrali się przyjezdni, którzy na 4 minuty i 16 sekund przed końcem wyrównali rezultat, a następnie wyszli na 1-punktowe prowadzenie po celnym rzucie wolnym Kamila Zywerta. Dzięki zaangażowaniu i dobrej grze dwóch Rafałów – Niesobkiego i Glapińskiego – podopieczni Arkadiusza Chlebdy szybko odskoczyli i po pierwszej połowie prowadzili 39:32.
Trzecia odsłona była najsłabsza w wykonaniu drużyny z Wałbrzycha, bo choć na początku zwiększyli przewagę do 11 punktów, to potem było już tylko gorzej. Muszkieterowie, w dużej mierze dzięki bardzo dobrej grze Marcela Ponitki i Wojciecha Majchrzaka, stopniowo zmniejszali straty i przez chwilę mieli już tylko 2 oczka mniej od przeciwnika. Ekipa z Nowej Soli wykorzystała nieskuteczność wałbrzyszan i dużą liczbę strat, przez co przegrywała na 10 minut przed końcem rywalizacji tylko 48:51. Szkoleniowiec miejscowych w ostatniej partii wpuścił na parkiet Macieja Krzymińskiego i Pawła Pirosa, którzy pomóc mieli w uzyskaniu korzystnego wyniku. Dzięki tym dwóm zawodnikom i niezawodnemu kapitanowi Rafałowi Glapińskiemu udało się osiągnąć cel, wykorzystując słabszą dyspozycję i zmęczenie drugiej drużyny mistrza Polski. Ostatecznie biało-niebiescy wygrali 69:59 i umocnili się na 2. miejscu w ligowej tabeli.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra w Oleśnicy z miejscowym KK. Mecz odbędzie się w sobotę, 23 stycznia o godz. 16:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Muszkieterowie Nowa Sól 69:59 (22:18, 17:14, 12:16, 18:11)
Górnik Trans.eu: Niesobski 17, Glapiński 15, Wróbel 14, Obarek 8, Ratajczak 5, Krzymiński 4, Piros 4, Bochenkiewicz 2, Jeziorowski 0, Podejko 0, Ciuruś 0, Rzeszowski 0.
Muszkieterowie: Ponitka 17, Der 10, Trubacz 7, Zywert 7, Majchrzak 6, Chorągwicki 6, Pogoda 4, Krawczyk 2, Traczyk 0, Polewiak 0, Szymański 0, Mołek 0.