https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Do trzech razy sztuka

Rada Powiatu Wałbrzyskiego ma nowego przewodniczącego. 11 stycznia, w trakcie drugiej części sesji (przerwanej… 15 grudnia), radni wybrali Dorotę Piotrzkowską.
walczak_piotrzkowska
 
 
 
 
 
 
Przypomnijmy: podczas sesji 15 grudnia 2015 r. radni przyjęli rezygnację Marka Tarnackiego z PiS z funkcji przewodniczącego rady powiatu. Radny Mirosław Potapowicz z zarządu powiatu zgłosił wtedy kandydaturę Doroty Piotrzkowskiej, która pełniła funkcję… przewodniczącej Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Ale wtedy radnym nie udało się przegłosować jej kandydatury, Piotrzkowska została usunięta z Klubu Radnych PO, a sesja została przerwana do 11 stycznia.
W poniedziałek, podczas II części sesji, radny Potapowicz ponownie zgłosił Dorotę Piotrkowską, a Andrzej Lipiński z PO – Grzegorza Walczaka (który w tej kadencji był już przewodniczącym rady powiatu). Do wyboru nowego przewodniczącego potrzebne były trzy głosowania: w dwóch pierwszych głosowaniach był remis, w końcu, za trzecim razem, przewagę w głosowaniu uzyskała Dorota Piotrzkowska i to ona została trzecią przewodniczącą rady powiatu w tej kadencji.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj