https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Akademiczki zremisowały z kadrowiczkami

AZS PWSZ Wałbrzych zremisował 2:2 z piłkarską reprezentacją Polski do lat 17. Było to pierwsze spotkanie kontrolne wałbrzyszanek w tym roku.
logo azs pwsz walbrzych
7 stycznia piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej.
– Nasze zespoły tej zimy okres przygotowań spędzą na miejscu, nie będzie obozu wyjazdowego, a będzie obóz dochodzeniowy na obiektach uczelni i kompleksu Aqua Zdrój. Obie drużyny zagrają po kilka sparingów. Drużyna młodzieżowa wystąpi w dużym turnieju międzynarodowym w Grodzisku. Na pierwszych treningach zabraknie kilku piłkarek, bowiem niektóre leczą jeszcze kontuzje z ubiegłego roku lub są przeziębione. W zajęciach powinna już uczestniczyć Kamila Okoń, która swój ostatni mecz zagrała  w kwietniu 2015, a potem długo leczyła kontuzję. Teraz wraca powoli do pełnej sprawności i będzie znacznym wzmocnieniem naszych linii ofensywnych. Z kadrą AZS PWSZ będzie trenować Dagmara Najbuk, która poprzednio grała w Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej, całą jesień pauzowała i teraz może stać się zawodniczką naszego klubu – wyjaśniają działacze AZS PWSZ Wałbrzych.
Tymczasem pierwszy mecz kontrolny wałbrzyskich akademiczek zakończył się remisem 2:2. Rywalem podopiecznych trenera Marcina Gryki była reprezentacja Polski do lat 17. Gole dla AZS PWSZ zdobyły Karolina Borkowska i Katarzyna Konat, a dwa gole dla kadry zdobyła Ratajczyk. Wałbrzyski zespół zaczął mecz w składzie: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Konopka, Bosacka, Kowalczyk, Konat, Brzeska, Pluta J., Gonzalez, Pluta D. Następnie na zmiany, w systemie hokejowym, wchodziły: Ludwiczak (grała całą druga połowę w bramce), Żurawska, Miłek, Jędras, Choińska, Staranowicz, Borkowska. Nie wystąpiły w tym meczu Botor, Sobkowicz i Rędzia.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj