Wyjść ze strefy spadkowej

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w 10. kolejce I ligi zagrają we własnej hali z KPS Kęty. Spotkanie odbędzie się w piątek, 27 listopada o godz. 17:00.
Podopieczni Krzysztofa Janczaka przeżywają kryzys – jako mistrzowie ubiegłorocznego sezonu zaplecza ekstraklasy, są na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 6 punktów. W ostatnich kilku dniach dwukrotnie przegrali w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu 0:3 – najpierw w lidze, a potem w V rundzie Pucharu Polski, przez co wałbrzyszanie odpadli z rozgrywek o krajowe trofeum. Wałbrzyszanie będą chcieli przerwać pasmo 4 porażek z rzędu, a drużyna z Kętów wydaje się idealnym rywalem, ponieważ jest ostatnia w lidze.
KPS Kęty jest na dnie ligowej tabeli z zaledwie 5 oczkami na koncie. Ostatni raz wygrał w… 3. kolejce, kiedy to pokonał u siebie zespół z Zawiercia 3:2, a jeszcze wcześniej zwyciężył Energę Omis Ostrołęka 3:1. Najbliższy rywali wałbrzyszan również będzie chciał przerwać fatalną passę, ale w tym przypadku jest to aż 6 porażek z rzędu i celem także będzie wyjście ze strefy spadkowej. Poprzedni sezon KPS zakończył na 11. miejscu, jednak wtedy jeszcze występował pod nazwą UMKS Kęczanin Kęty i spokojnie utrzymał się w lidze.