https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wojna o panowanie w Sudetach

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 9. kolejce grupy D II ligi zagrają w Jeleniej Górze z miejscowymi Sudetami. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 listopada o godz. 19:00.
SONY DSC
Wałbrzyszanie po zwycięstwie na własnym parkiecie z AZS Politechnika Poznań nadal są wiceliderami swojej grupy z dorobkiem 15 punktów. Najwięcej punktów w spotkaniu z poznaniakami zdobył Marcin Wróbel (14), ale też z bardzo dobrej strony pokazali się Paweł Bochenkiewicz, który rzucił 13 punktów, a po 12 oczek zdobyli Rafał Niesobski i Bartłomiej Ratajczak. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy będą chcieli przedłużyć passę 5 zwycięstw z rzędu (ostatni raz przegrali w 3. kolejce w Rawiczu z Rawią), aby móc w następnej kolejce myśleć o zrównaniu się punktami z liderem Jamalexem Polonią Leszno.
Sudety po 8 ligowych seriach gier zajmują w tabeli grupy D II ligi 6. miejsce z dorobkiem 12 punktów (4 zwycięstwa i 4 porażki). W ostatniej kolejce jeleniogórzanie przegrali w Nowej Soli z miejscowymi Muszkieterami 54:63, a najwięcej punktów rzucił najlepszy zawodnik zespołu – Łukasz Niesobski (18) – brat Rafała reprezentującego Górnika. Łukasz jest najskuteczniejszy w swojej drużynie – zdobywa średnio 10 punktów na mecz oraz ma najwięcej zbiórek. W poprzednim sezonie Górnik Trans.eu i Sudety spotkały się 2-krotnie i w obu meczach wygrali biało-niebiescy: w Wałbrzychu 76:62, a w Jeleniej Górze 75:60.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj