Akademicy dostali szkołę

Koszykarze Górnika Trans.eu pokonali w Wałbrzychu AZS Politechnika Poznań 76:57 i wciąż utrzymują drugą lokatę w tabeli grupy D II ligi. A już w sobotę derby Sudetów!
Pierwsza kwarta niedzielnego meczu ze spadkowiczem z I ligi zapowiadała podopiecznym trenera Arkadiusza Chlebdy trudną przeprawę. Po 4 minutach gry AZS Politechnika Poznań prowadził w Wałbrzychu 12:4, wykorzystując serię niecelnych rzutów, strat i fauli graczy Górnika. Przerwa zarządzona przez szkoleniowca gospodarzy niewiele pomogła, bo jego zawodnicy wciąż mieli problemy z wykorzystywaniem sytuacji do zdobycia punktów. Po 10 minutach miejscowi przegrywali 11:18, ale na początku drugiej ćwiartki Rafał Niesobski dwukrotnie zmniejszył przewagę do 3 pkt. Zamiast pójść za ciosem, wałbrzyszanie znów seryjnie pudłowali, także przy ponawianiu swoich akcji po niecelnych rzutach. Zdecydowanie lepiej w ataku spisywali się poznaniacy, którzy w 14 min. spotkania wygrywali już 28:19, ale to był punkt zwrotny tego meczu. Sygnał do odrabiania strat rzutem za 3 pkt. dał Niesobski i po około trzech minutach na tablicy pojawił się remis 31:31. Ostatnie 3 minuty I połowy to okres indolencji strzeleckiej obu ekip, które stać było na zdobycie zaledwie 2 punktów i na długą przerwę schodziły przy remisie 33:33.
Po wznowieniu gry AZS odzyskał na chwilę prowadzenie za sprawą Alberta Krawca (33:35), ale w ciągu kolejnych 4 minut Górnik znokautował poznaniaków, aplikując im 13 punktów z rzędu. Po 25 minutach rywalizacji wałbrzyszanie wygrywali 46:35, lecz w końcówce III kwarty akademicy podnieśli się i znów zaczęli trafiać, przez co różnica zmalała do 4 pkt. (49:45). Jeszcze na początku ostatniej odsłony goście mogli mieć nadzieję na odwrócenie losów tego meczu, gdy po punktach Jakuba Szczepańskiego przegrywali 47:51, ale potem na parkiecie już niepodzielnie rządzili i dzielili zespołowo grający biało – niebiescy. W 4 minuty zbudowali przewagę na poziomie 15 pkt. (63:48), a po trzech skutecznych akcjach Bartłomieja Ratajczaka w 38 min. Górnik prowadził już 69:50 i na tym emocje się skończyły.
W następnej kolejce kibiców czekają derby: Sudety Jelenia Góra – Górnik Trans.eu! Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 28 listopada o godz. 19:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – AZS Politechnika Poznań 76:57 (11:18, 22:15, 18:12, 25:12)
Górnik: Wróbel 14 pkt. (14 zb., 3 as.), Bochenkiewicz 13 (9 zb.), Niesobski 12 (6 zb., 5 as.), Ratajczak 12, Glapiński 7 (4 zb., 7 as.), Piros 6, Krzymiński 5, Obarek 4, Kołaczyński 3, Rzeszowski 0.