https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biała plama

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych przegrały w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS PSW 0:1. Po ostatnich niepowodzeniach wałbrzyszanki zajmują 5. miejsce w tabeli ekstraligi.
SONY DSC
W drużynie Marcina Gryki objawił się kryzys – przegrała 2 mecze: ligowy w Radziechowach z Mitechem Żywiec 1:2 i na własnym boisku w Pucharze Polski aż 0:6 z AZS-em Wrocław. Powodem tych porażek byłą przede wszystkim plaga kontuzji w drużynie, ponieważ przed meczem z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska urazy leczyło aż 9 zawodniczek. Na szczęście kilka zdążyło się wykurować do meczu na Podlasiu.
Sobotni mecz w Białej Podlaskiej był pierwszym w rundzie rewanżowej. Przypomnijmy, że wałbrzyskie akademiczki zadebiutowały w ekstralidze właśnie z ekipą z AZS PSW i na stadionie przy ul. Ratuszowej pokonały swoje rywalki 2:0 po golach Agaty Sobkowicz.
Początek rewanżowego spotkania był dosyć wyrównany. 2 sytuacje po rzutach rożnych miały zawodniczki gości, jednak piłka nie wpadła do bramki. Potem przewaga wałbrzyskich akademiczek wzrastała, ale nic z niej nie wynikało. W 23 min. po strzale Klaudii Lefeld po raz pierwszy w spotkaniu interweniowała Daria Antończyk. Pięć minut później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej, strzeliła Agata Sobkowicz, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wałbrzyszanki miały przewagę, ale nic z niej nie wynikało, ponieważ nie potrafiły jej przełożyć na sytuacje strzeleckie. Tymczasem w 66 min. z rzutu wolnego uderzyła Ewa Cieśla, piłka odbiła się od muru, nie sięgnęła jej Daria Antończyk, i wpadła do siatki. Chwilę później wyrównującym golem mogły odpowiedzieć wałbrzyszanki, ale kontra Agaty Sobkowicz została przerwana przed szesnastką. Pod koniec spotkania trener Marcin Gryka dokonał kilku zmian, jednak nic one nie dały. Końcówka meczu była dość wyrównana, jednak piłkarki z Wałbrzycha nie były w stanie chociażby wyrównać, przez co po raz kolejny wracają z wyjazdu bez punktów.
W najbliższej kolejce AZS PWSZ Wałbrzych zagra na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk. Mecz odbędzie się w niedzielę, 15 listopada, o godz. 13:00.
 
AZS PSW Biała Podlaska – AZS PWSZ Wałbrzych 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Cieśla (66).
AZS PSW Biała Podlaska (skład wyjściowy): Kanclerz – Sosnowska, Edel, M.Bujalska, J.Bujalska – Niedbała, Cieśla, Konieczna, Kusiak, Orzepowska – Lefeld.
AZS PWSZ Wałbrzych (skład wyjściowy): Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Botor, Bosacka – Brzeska, Gonzalez, Konat, Lizoń – Rędzia – Sobkowicz.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj