Remis w osłabieniu

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 14. kolejce zremisowali w Rzepinie z miejscową Ilanką 1:1. Biało-niebiescy dzięki temu nadal będą liderem rozgrywek i przedłużyli passę meczów bez porażki.
Wałbrzyszanie po zwycięstwie w derbach ze Śląskiem II Wrocław utrzymali się na pozycji lidera i chcieli zwiększyć przewagę zajmującymi 2 i 3. miejsce zespołami Miedzi II Legnica i KGHM ZANAM Polkowice. Niestety, nie mogli im w tym pomóc Marcin Morawski i Mateusz Sawicki, którzy musieli pauzować za kartki.
Ostatni raz drużyny z Rzepina i Wałbrzycha spotkały się w 2010 r., gdy Górnik pokonał Ilankę 3:0, po golach Grzegorza Michalaka, Adriana Moszyka i Daniela Zinke. Ale sobotnie spotkanie w Rzepinie zaczęło się źle dla podopiecznych Roberta Bubnowicza, ponieważ już w 13 min. Marcin Żeno ograł Sebastiana Surmaja, znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Jarosińskim i strzałem w długi róg napastnik Ilanki otworzył wynik spotkania. Dziewięć minut później, po zagraniu z prawej strony Michała Oświęcimki, piłka trafiła do Dariusza Michalaka, który mocnym uderzeniem wyrównał rezultat. Należy dodać, że obrońca gości zdobył już drugą bramkę w tym tygodniu. W 26 min. po niezłej akcji futbolówkę do siatki wpakował Marcin Orłowski, ale sędzia odgwizdał spalonego i nie uznał gola. Tuż przed przerwą do bramki wałbrzyszan trafił jeden z zawodników gospodarzy, ale arbiter dopatrzył się faulu na Kamilu Jarosińskim i także nie zaliczył tego trafienia.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali zmian. W 58 min. Damian Migalski popisał się indywidualną akcją, ale – zamiast strzelać – minął jeszcze kilku rywali i ostatecznie stracił piłkę. Potem mecz się uspokoił, ale nadal była widoczna przewaga Górnika, choć jego zawodnicy nie potrafili jej wykorzystać i niewiele z niej wynikało. W 82 min. groźnie strzelał Marcin Orłowski, jednak piłka minęła bramkę rzepinian. Niestety, w poczynaniach gości było widać brak Marcina Morawskiego i Mateusza Sawickiego i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają na własnym stadionie z KP Brzeg Dolny. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 31 października o godz. 13:00.

Ilanka Rzepin – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Żeno (13), 1:1 D. Michalak (22). Widzów: 200.
Górnik Wałbrzych:  Jarosiński – D. Michalak, Tyktor, Mrowiec, Surmaj (69 Krzymiński) – Radziemski, Rytko, Oświęcimka, G. Michalak, Migalski (74 Sobiesierski) – Orłowski.