Pogrom Muszkieterów

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Nowej Soli miejscowych Muszkieterów 74:37. Dzięki temu biało-niebiescy wrócili na pozycję wicelidera grupy D II ligi.
Po porażce wałbrzyszan w Rawiczu z Rawią i wygranej Muszkieterów z KK Oleśnica drużyny zamieniły się pozycjami w tabeli. Górnik spadł na trzecie miejsce, a nowosolanie awansowali na drugie miejsce. I trudno było wskazać faworyta sobotniej konfrontacji.
Początek spotkania nie zapowiadał klęski gospodarzy. Gra była wyrównana, a w wynik oscylował koło remisu. Ale na 2 minuty przed końcem I kwarty nieskutecznie zaczęli grać Muszkieterowie, co bardzo dobrze wykorzystali podopieczni Arkadiusza Chlebdy, którzy zdobyli 8 punktów z rzędu i wygrali pierwszą kwartę 17:11. W drugiej ćwiartce Górnik kontrolował grę i powiększał przewagę, wykorzystując niefrasobliwość gospodarzy i ich częste faule, dzięki czemu na długą przerwę wałbrzyszanie schodzili prowadząc 40:24.
Po zmianie stron wałbrzyszanie zdominowali rywali. Goście byli równie skuteczni jak w poprzedniej partii, w dodatku grali bardzo dobrze w obronie, dzięki czemu nowosolanie zdobyli tylko 5 punktów i przegrywali na 10 minut przed końcem spotkania aż 29:63. Ostatnia kwarta była już tylko dopełnieniem formalności, więc trener Chlebda wpuścił rezerwowych na parkiet, aby dać im szansę ogranie się na drugoligowych parkietach. Ostatecznie Górnik Trans.eu zdobył w Nowej Soli dwa razy więcej punktów od Muszkieterów i wygrał 74:37.
W następnej kolejce biało-niebiescy zagrają w hali Aqua-Zdrój z KK Oleśnica. Mecz odbędzie się w sobotę, 31 października o godz. 17:00.
Muszkieterowie Nowa Sól – Górnik Trans.eu Wałbrzych 37:74 (11:17, 13:23, 5:23, 8:11)
Muszkieterowie: Krawczyk 10, Der 9, Trubacz 9, Majchrzak 4, Traczyk 3, Chorągwicki 2, Mołek 0, Pogoda 0, Skubiński 0, Polewiak 0.
Górnik Trans.eu: Wróbel 15, Ratajczak 11, Niesobski 10, Krzymiński 9, Piros 8, Glapiński 6, Bochenkiewicz 6, Obarek 5, Jeziorowski 2, Rzeszowski 2, Durski 0.