https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wspólnotowy sukces

Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze w Wałbrzychu odnotowała na swoim koncie spory sukces. Zgłoszony przez nią projekt siłowni plenerowej w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016, zdobył najwięcej głosów spośród projektów lokalnych.
 
– Jesteśmy dumni, że i tym razem udało się nam zainteresować projektem mieszkańców Podzamcza. To przede wszystkim ich zwycięstwo i za aktywne oraz liczne poparcie projektu w głosowaniu, należą się im serdeczne podziękowania – powiedział przewodniczący RWS Jerzy Frajnagiel.
Podzamczańskie osiągnięcie najlepiej obrazują liczby. Otóż 18 wałbrzyskich dzielnic zgłosiło 40 projektów. Na Podzamczu wytypowano ich 7. Następny zatwierdzony do realizacji projekt na tym osiedlu, uzyskał ok. 3,5 razy mniej głosów od zwycięskiego, którego poparło 1873 podzamczan. Kwota szacunkowa budowy siłowni plenerowej wynosi 249 tys. zł.
Przypomnijmy, że siłownia powstanie na skwerze zieleni pomiędzy kościołem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła a trasą pieszo-rowerową przy al. Podwale. Przewidziano wyposażenie jej w nowoczesne urządzenia, wykorzystywane przez dzieci, młodzież, dorosłych i niepełnosprawnych. Będzie funkcjonowała całodobowo i bezpłatnie, a miejsce ćwiczeń zostanie oświetlone i będzie monitorowane. W zamyśle pomysłodawców, siłownia stanowić ma m. in. możliwość uzupełnienia ćwiczeń dla biegaczy, rowerzystów i amatorów nordic walking, korzystających z sąsiadującej z trawnikiem asfaltowej ścieżki i chodnika przy al. Podwale.
Takiego miejsca z ogólnodostępnymi urządzeniami służącymi rozwojowi tężyzny fizycznej i zachowaniu zdrowia, brakowało na terenie największej wałbrzyskiej dzielnicy. Być może, kolejne wspólnotowe projekty na Podzamczu także sprzyjać będą osiąganiu przez jego mieszkańców celów sportowo-rekreacyjnych.
Andrzej Basiński
WBP Silownia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teren przyszłej siłowni plenerowej na Podzamczu.

REKLAMA

Kliknij tutaj