Remis jak porażka

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały w Szczecinie z miejscową Olimpią 2:2 w 9. kolejce ekstraligi kobiet. Podopiecznie Marcina Gryki nadal w tym sezonie nie odniosły ligowego zwycięstwa na obcym boisku.
Trener Marcin Gryka nie mógł skorzystać z 4 zawodniczek: Klaudii Miłek, Anny Rędzi, Aleksandry Lizoń oraz Małgorzaty Mesjasz. Za to do składu wróciła Edyta Botor, która była na zgrupowaniu kadry Polski do lat 17. Mimo osłabienia, zdecydowanym faworytem spotkania były wałbrzyszanki, które były przed tą serią gier tuż za podium w tabeli ligowej i są nazywane odkryciem najwyższej klasy rozgrywkowej. Za to szczecinianki za wszelką cenę chciały wygrać, ponieważ przegrały 6 spotkań, a 2 nie rozegrały i miały zerowy dorobek punktowy.
W pierwszym kwadransie spotkania w Szczecinie wałbrzyszanki egzekwowały 3 rzuty rożne, ale nie oddały żadnego strzału na bramkę. W 29 min. w polu karnym gospodyń faulowana była Agata Sobkowicz, za co sędzia podyktowała rzut karny, do którego podeszła Aleksandra Bosacka. Niestety, jej strzał świetnie obroniła bramkarka Olimpii. Kilka minut później znów uderzyła na bramkę Sobkowicz, ale ponownie dobrą interwencją popisała się golkiperka ze Szczecina. Jeszcze przed przerwą szkoleniowiec akademiczek dokonał potrójnej zmiany: Jessikę Plutę, Katarzynę Konat i Magdalenę Konopkę zastąpiły Katarzyna Iwańczuk, Nikola Żurawska oraz Karolina Borkowska.
Tuż po przerwie, po huknięciu z dystansu, Sofia Gonzalez zdobyła bramkę, ale nie została ona uznana, ponieważ sędzia dopatrzyła się faulu Darii Pluty. W 62 min. po raz drugi faulowana w szesnatce była Sobkowicz, arbiter spotkania podyktowała drugą jedenastkę, którą tym razem pewnie wykorzystała Katarzyna Brzeska. Dwanaście minut później, po kolejnej kontrze, szczecinianki wyrównały wynik spotkania, mimo przewagi gości. W 80 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Agata Sobkowicz mocnym i pewnym uderzeniem strzeliła bramkę na 2:1. Ale cztery minuty później, po zamieszaniu w polu karnym AZS-u, szczecinianki wyrównały i ustaliły rezultat końcowy na 2:2.
W następnej kolejce wałbrzyskie akademiczki zagrają na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 października, o godz. 14:00.

Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Brzeska (62-k), 1:1 nieznana (74), 1:2 Sobkowicz (80), 2:2 nieznana (84).
AZS PWSZ Wałbrzych: Antończyk – Aszkiełowicz, Konat (38 Iwańczuk), Konopka (38 Żurawska), Bosacka – Brzeska, Botor, J. Pluta (38 Borkowska), Gonzalez – D. Pluta, Sobkowicz.