Górnik dał lekcję skuteczności

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we Wrocławiu miejscowy Röben Gimbasket aż 69:38 w 2. kolejce grupy D II ligi. Jest to drugie zwycięstwo z rzędu biało-niebieskich w ligowym sezonie.
Faworytem spotkania byli podopieczni Arkadiusza Chlebdy, którzy na inaugurację sezonu pokonali na własnym parkiecie MKS Otmuchów 74:62 i są jednym z kandydatów do awansu do I ligi. Za to Gimbasket przegrał w poprzedniej serii gier w Nowej Soli z miejscowymi Muszkieterami 60:82.
Pierwsza kwarta sobotniego meczu we Wrocławiu była dosyć wyrównana i nie zapowiadała aż tak dużej różnicy punktów na koniec meczu. Raz prowadzili gospodarze, raz goście, ale oba zespoły grały bardzo nieskutecznie w ataku i po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał rezultat zaledwie 14:10 dla wałbrzyszan. Aż 10 ze wszystkich zgromadzonych punktów zdobyli Rafał Niesobski i Paweł Piros. Druga odsłona wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu Górnika i na 4 minuty i 46 sekund do zakończenia I połowy goście mieli już 12 punktów przewagi. Końcówka II kwarty była już bardziej wyrównana, ale ostatecznie do przerwy wrocławianie przegrywali 22:37. W trzeciej ćwiartce Górnik kontrolował przebieg spotkania, nie grał już tak efektywnie jak w poprzedniej, ale pozwoliło to na osiągniecie przewagi ponad 20 punktów i po 30 min. gry prowadził 53:32. W ostatniej kwarcie rażąco nieskutecznie grali koszykarze Gimbasketu, w której zdobyli zaledwie… 6 punktów, co wykorzystali Bartłomiej Ratajczak i Karol Obarek, których skuteczne akcje sprawiły, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało – niebieskich 69:38.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu Wałbrzych zagra w Rawiczu z miejscową Rawią RAWAG. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 17:30.

Gimbasket: Kamberski 15, Zając 11, Malitka 5, Łaszczuk 5, Gałczyński 2, Mańkiewicz 0, Szymczak 0, Wójcik 0, Wajerowski 0, Rogoziński 0, Szeszycki 0.
Górnik: Obarek 14, Ratajczak 11, Krzymiński 11, Niesobski 8, Piros 8, Bochenkiewicz 7, Wróbel 7, Durski 3, Glapiński 0, Rzeszowski 0, Jeziorowski 0.