Cenne zwycięstwo

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali we własnym parkiecie z AZS Stal Nysa 3:2. Jest to pierwsze zwycięstwo wałbrzyszan w tym sezonie ligowym.
Choć mecz był rozgrywany w piątkowe popołudnie, na trybunach hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu zasiadło ok. 300 widzów. Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Matula, Olszewski, Macek, Rutecki, Smolarczyk, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Na początku spotkania goście prowadzili 4:2, ale Victoria PWSZ odrobiła szybko straty i prowadziła 5:4. Niestety, nie zdołała utrzymać przewagi i przed pierwszą przerwą techniczną przegrywała 7:8. Potem zawodnicy trenera Janczaka zaczęli grać lepiej i skuteczniej, dzięki czemu prowadzili przed drugą pauzą techniczną już 16:11. Jednak źle rozegrana końcówka seta sprawiła, że siatkarze Stali po drugim setbolu wygrali pierwszą część spotkania 26:24. Po dosyć wyrównanym starcie II seta Victoria PWSZ wygrywała przed pierwszą przerwą techniczną 8:7 i nie oddała prowadzenia aż do końca, zwyciężając 25:23. Z kolei trzecia partia wyglądała nieco inaczej: goście prowadzili przez większość czasu, już nawet mieli 3 punkty przewagi, ale pod koniec wdarło się w nich szeregi rozluźnienie, co wykorzystali gospodarze, którzy odrobili straty i wygrali III seta 25:23 dzięki asowi serwisowemu Macieja Superlaka. W IV odsłonie doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ przy stanie 5:7 czerwoną kartkę otrzymał Dawid Bułkowski ze Stali, który był najjaśniejszą postacią drużyny i punkt otrzymali wałbrzyszanie. Jednak strata zawodnika nie podcięła nysa nom skrzydeł, ponieważ nie oddali prowadzenia do końca seta, którego wygrali 25:20. W tie-breaku Victoria PWSZ rozpoczęła od prowadzenia 3:0, po czym następnie Stal zdobyła 4 punkty i przy stanie 3:4 Krzysztof Janczak poprosił o czas. Potem wynik przez większą część seta oscylował koło remisu, ale w końcówce lepiej zagrali gospodarze, którzy wygrali tie-breaka 15:13 i cały mecz 3:2. Bohaterem wałbrzyszan został Bartosz Filipiak, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w swoim zespole.
Victoria PWSZ Wałbrzych w następnej serii gier zagra w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 października.