Mistrz przegrał z mistrzem

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali we własnej hali z SMS-em PZPS Spała 0:3 na inaugurację sezonu I ligi. O porażce zadecydowały głównie końcówki pierwszego i drugiego seta.
W tej rywalizacji trudno było wskazać faworyta, bo choć Victoria PWSZ jest mistrzem I ligi z poprzedniego sezonu, to zespół ze Spały jest mistrzem Świata i Europy w kategorii kadetów oraz zwycięzcą Festiwalu Młodzieży. Oba zespoły spotkały się już w sezonie 2011/12 na szczeblu II ligi w 2. grupie. Bilans jest na korzyść zawodników SMS-u, którzy wygrali 3-krotnie i tylko raz ulegli wałbrzyszanom.
Podopieczni Krzysztofa Janczaka inauguracyjny mecz rozpoczęli w składzie: Olszewski, Matula, Macek, Rutecki, Białek, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Początek należał do Victorii, która na początku utrzymywała kilkupunktową przewagę i przed I przerwą techniczną prowadziła 8:7. Drużyna SMS-u jednak po tej pauzie zaczęła grać lepiej i najpierw wyrównała, a przed drugą przerwą techniczną prowadziła już 16:14. Niestety, wałbrzyszanie słabo rozegrali końcówkę seta i zamiast odrobić stratę, jeszcze bardziej ją powiększyli i przegrali pierwszą partię 21:25. Pierwsza część drugiej odsłony była podobna do początku meczu: przed pierwszą przerwą techniczną gospodarze prowadzili 8:7, a przed drugą przegrywali 13:16. Potem zdołali aż czterokrotnie wyrównać, ale – niestety – końcówkę przegrali na przewagi 26:28. Trzecia część spotkania wyglądała już inaczej – Spała od początku prowadziła i kontrolowała przebieg meczu, ale po 2 przerwach na żądanie trenera gości Victoria PWSZ doprowadziła do wyrównania 14:14. Niestety, wałbrzyszanie tylko raz jeszcze doprowadzili do remisu (16:16), a SMS świetnie rozegrał końcówkę seta, którego wygrali w bardzo efektownym stylu 25:20 i cały mecz 3:0.
W następnej serii gier Victoria PWSZ zagra w hali kompleksu Aqua-Zdrój w hicie kolejki z AZS Stal Nysa. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 października, o godz. 17:00.