Wygrana w bólach

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wygrały na własnym stadionie z KKP Bydgoszcz 1:0 w 8. kolejce ekstraligi kobiet. Jedyną bramkę w tym meczu zdobyła kapitan gospodyń tego meczu – Aleksandra Bosacka, po strzale z rzutu karnego.
Przed rywalizacją z KKP Bygdoszcz w wałbrzyskim zespole panowała bardzo dobra atmosfera, a celem akademiczek było oczywiście zwycięstwo. Trener Marcin Gryka nie mógł skorzystać z Edyty Botor, która pojechała na zgrupowanie polskiej kadry U-17, kontuzjowanej Klaudii Miłek oraz Małgorzaty Mesjasz, która w tym meczu zasiadła tylko na ławce rezerwowych i nie zagrała nawet minuty z powodu urazu.
Początek spotkania był dosyć spokojny, choć z lekką przewagą AZS PWSZ, który oddawał strzały i częściej był przy piłce. W 13 min. po indywidualnej akcji Agata Sobkowicz oddała strzał z ostrego kąta, ale piłka wylądowała w rękach Anny Pelińskiej. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Aleksandry Bosackiej, z 5 m uderzyła Anna Rędzia, ale niecelnie. Chwilę później świetną akcją popisała się Daria Pluta, która po zejściu z lewego skrzydła do pola karnego oddała uderzenie, jednak świetnie obroniła bramkarka gości. W 29 min. w szesnastce bydgoszczanek sfaulowana została Daria Pluta, za co sędzia spotkania podyktowała rzut karny dla wałbrzyszanek, który na gola zamieniła pewnym strzałem Aleksandra Bosacka. Tuż po golu na trybuny został wyrzucony szkoleniowiec gości Marcin Raczkowski za niewłaściwe zachowanie na ławce trenerskiej. W 33 min. pierwszy i ostatni raz w tym spotkaniu bardzo dobrą interwencją popisała się Daria Antończyk, która przed własnym polem karnym ubiegła Ilonę Raczkowską. Tuż przed przerwą, po prostopadłym podaniu Anny Rędzi, wynik mogła podwyższyć Agata Sobkowicz, która huknęła z 16 m, ale bardzo niecelnie.
W przerwie nie doszło do zmian w obu zespołach. W 49 min. po dośrodkowaniu Rędzi w znakomitej sytuacji z woleja strzeliła Jessica Pluta, ale minimalnie nad poprzeczką. Po dosyć mocnym początku w wykonaniu wałbrzyskich akademiczek, spotkanie uspokoiło się i nie było dużo ciekawych sytuacji. W 60 min. z dystansu uderzyła Sofia Gonzalez, niestety za lekko, by pokonać dobrze dysponowaną bramkarkę KKP. Po chwili na środku boiska głowami zderzyły się Anna Rędzia i Kamila Kamińska. Obie zawodniczki bardzo ucierpiały i chwilę później do szpitala pojechała pomocniczka AZS-u, a obrończyni gości zeszła po kilkunastu minutach z boiska. W 72 min. po centrze z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej do piłki doszła Agata Sobkowicz, który oddała strzał, który z dużymi problemami obroniła Anna Pelińska. Jedenaście minut później, po prostopadłym zagraniu Nikoli Żurawskiej, do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Agata Sobkowicz, jednak uderzyła minimalnie obok słupka. Kilka minut później na ławce rezerwowych gości zemdlała Kamila Kamińska, trenerzy KKP chcieli przerwania spotkania przez sędzię, żeby wezwać pomoc medyczną. Powstało ogromne zamieszanie, doszło nawet do przepychanek między przedstawicielami obu klubów, spowodowanych agresywna postawą bydgoszczan. Arbiter Aneta Kowalska przedłużyła spotkanie aż o 10 minut, ale w doliczonym czasie nie działo się nic ciekawego i spotkanie skończyło się wymęczonym zwycięstwem gospodyń 1:0.
– Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji, w szczególności w pierwszej połowie, ale – niestety – dziewczyny podejmowały złe decyzje w kluczowych momentach. Strzeliliśmy gola z jedenastki, który powinien dać spokój, a nie do końca go dał, ponieważ chcieliśmy powiększyć dorobek bramkowy, lecz się nie udało. Przeciwniczki nie stworzyły żadnej sytuacji w tym meczu, ale do końca trzeba było drżeć o wynik. Najbardziej martwi, że nie mogliśmy tego spokojnie rozstrzygnąć, ponieważ byliśmy lepsi i doszły dodatkowo pod koniec pozaboiskowe incydenty, które wprowadziły straszną nerwowość. Dlatego po tym meczu cieszę się tylko z 3 punktów – powiedział po spotkaniu nie do końca zadowolony opiekun AZS-u PWSZ Wałbrzych Marcin Gryka.

AZS PWSZ Wałbrzych – KKP Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Bosacka (30-k). Żółta kartka: Oliwia Siemińska. Sędziowała: Aneta Kowalska. Widzów: 120.
AZS PWSZ Wałbrzych: Antończyk – Bosacka, Konopka, Konat, Aszkiełowicz – Pluta (63 Iwańczuk), Brzeska (82 Lizoń), Gonzales, Rędzia (69 Żurawka) – Sobkowicz, Pluta (55 Borkowska).
KKP Bydgoszcz: Pelińska – Kamińska (84 Łuczak), Daleszczyk, Lewandowska, Pawłowska – Raczkowska (78 Kałuzińska), Siwek (55 Okoniewska), Osowska, Siemińska (81 Krępeć), Wawer – Szlendak.