Przeszli Ślęzę, są na szczycie

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali we Wrocławiu z miejscową Ślęzą aż 4:0 w 10. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Bohaterem wałbrzyszan został Marcin Orłowski, który strzelił 3 gole. A dzięki temu zwycięstwu Górnik został samodzielnym liderem rozgrywek!
Wałbrzyszanie nie przegrali we wrześniu i chcieli w ostatnim spotkaniu w miesiącu nie robić wyjątku i wygrać. Przed rywalizacją biało-niebiescy byli współliderem z Miedzią II i byli faworytem, choć Ślęza nie przegrała przed tą kolejką ani jednego meczu ligowego w sezonie. Trener Robert Bubnowicz nie mógł pojechać z drużyną na mecz, ponieważ urodziła mu się córka. II trener Piotr Przerywacz, który poprowadził wałbrzyszan we Wrocławiu, nie mógł skorzystać z Dominika Radziemskiego i Bartosza Tyktora, którzy są kontuzjowani. Poza tym dokonał korekty w pierwszym składzie, w porównaniu do ostatniego spotkania z Budowlanymi Lubsko, zastępując Adriana Mrowca Grzegorzem Michalakiem.
Już w 5 min. po centrze z rzutu rożnego bliski strzelenia gola był Marcin Morawski, ale piłka trafiła w zewnętrzną część słupka. W 20 min. Marcin Morawski zagrał na lewą stronę do Damiana Migalskiego, który dośrodkował w pole karne do Marcina Orłowskiego, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Pięć minut później, po indywidualnej akcji, Mateusz Sawicki huknął z 16 m i podwyższył wynik spotkania. W 35 min. z 17 m uderzył Orłowski, ale trafił w słupek. Tuż przed przerwą kolejną szansę miał kapitan Górnika, lecz futbolówka minęła bramkę Ślęzy. Wrocławianie do przerwy nie stworzyli żadnej dobrej sytuacji i do przerwy goście zasłużenie prowadzili 2:0, choć wynik mógł być wyższy.
Na początku drugiej części spotkania na trybunach pojawiło się około 20 kibiców z Wałbrzycha. W 55 min. po dośrodkowaniu z kornera z 30 m strzelał Morawski, ale golkiper gospodarzy był na posterunku. W 68 min. faulowany w szesnastce był Marcin Orłowski, za co sędzia podyktował rzut karny, który strzałem w środek bramki wykorzystał sam poszkodowany. Siedemnaście minut później do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Adrian Mrowiec, ale przegrał rywalizację z Marcinem Gąsiorowskim. Lecz minutę później, po podaniu Mateusza Sobiesierskiego, Marcin Orłowski strzałem z linii pola karnego skompletował hat-tricka i ustalił wynik spotkania na 4:0 dla Górnika. Jeszcze przed końcem spotkania szansę na honorowe trafienie mieli gospodarze, ale strzał głową napastnika Ślęzy pewnie obronił Kamil Jarosiński.

Ślęza Wrocław – Górnik Wałbrzych 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Orłowski (20), 0:2 Sawicki (25), 0:3 Orłowski (68-k), 0:4 Orłowski (86). Żółta kartka: Michał Oświęcimka. Widzów: 200.
Górnik Wałbrzych: Jarosiński – Rytko, Orzech, D. Michalak, Surmaj (79 Krzymiński) – Sawicki, G. Michalak (72 Mrowiec), Oświęcimka, Morawski, Migalski (84 Sobiesierski) – Orłowski.