Helta dotrzymał słowa!

Filip Helta, kolarz KKW Superior Wałbrzych, opowiadając o swoich wrażeniach z mistrzostw świata MTB w Andorze i pechowym tam starcie, zapewnił Czytelników Tygodnika DB 2010, że jeszcze pokaże, iż stać go na więcej. Dotrzymał słowa. W Obiszowie został mistrzem Polski juniorów w maratonie MTB na dystansie 70 km.

– Zaraz po starcie zdecydowałem się na ucieczkę z innym zawodnikiem, którego pod koniec wyścigu zgubiłem – wyjaśnił.
To już drugi jego tytuł mistrza kraju w tym sezonie. Ale w Superiorze cieszą się z jeszcze jednej koszulki z białym orłem. W Obiszowie, w kat. U23, na dystansie 70 km, mistrzowski tytuł zdobyła Aleksandra Podgórska, a wśród elity pań wywalczyła wicemistrzostwo, przyjeżdżają na metę za Michaliną Ziółkowską, 8. na ME w maratonie MTB przed dwoma laty. Złotym medalistom i ich opiekunom oraz władzom wałbrzyskiego klubu serdecznie gratulujemy!
W poprzednim numerze napisaliśmy, że juniorka Patrycja Piotrowska z Superiora nie ukończyła Karkonoskiego Klasyka, będącego jednocześnie Górskimi Szosowymi Mistrzostwami Polski. Opieraliśmy się na komunikacie sędziowskim, który został później zmieniony. Patrycję umieszczono na 16. miejscu. Okazała się lepsza od 17 zawodniczek.