Akademiczki z pucharem

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w Polkowicach Miedź Legnica 5:2 w finale Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. Dzięki temu podopieczne Marcina Gryki zdobyły to trofeum.
puchar polski kobiet
Wałbrzyszanki zagrały bez reprezentantek kraju: Darii Antończyk, Anny Rędzi i Magdalena Mesjasz, a także Edyty Botor, która dostała wolne z powodu natężenia gier w kadrze i klubie. Poza tym kontuzjowane były bramkarka Jessica Ludwiczak oraz Klaudia Miłek i Żaneta Wacławczyk. Dodatkowo trzecia bramkarka – Patrycja Urbańska – w poprzednim meczu dostała czerwoną kartkę i między słupkami musi stanąć zawodniczka z pola – Katarzyna Iwańczuk.
Na początku spotkania 2 sytuacje miały Agata Sobkowicz i Katarzyna Brzeska, ale ich strzały obroniła bramkarka Miedzi. W 17 min. napastniczka Miedzi doszła do sytuacji sam na sam z Iwańczuk i otworzyła wynik spotkania. Sześć minut później czerwoną kartkę otrzymała kapitan AZS-u Aleksandra Bosacka. Jednak gra w osłabieniu bardziej zmotywowała wałbrzyszanki do walki. W 37 min. bezpośrednio z rzutu rożnego wyrównała Katarzyna Brzeska, a tuż przed przerwą po podaniu Brzeskiej bramkę do szatni zdobyła Agata Sobkowicz.
W przerwie Marcin Gryka dokonał zmiany: Jessica Pluta zastąpiła Katarzynę Iwańczuk, a do bramki z pola wskoczyła Daria Pluta. W 61 min. doszło do tej samej sytuacji jak przy drugim golu – po podaniu Brzeskiej wynik podwyższyła Sobkowicz, która 2 minuty później skompletowała hat-tricka. W 73 min. piątego gola dla AZS-u zdobył Jessica Pluta, a wynik na 5:2 chwilę później ustaliła jedna z zawodniczek Miedzi.
Wałbrzyszanki wygrały Puchar Polski na szczeblu dolnośląskim, a na szczeblu centralnym zagrają z I-ligowym Rolnikiem Głogówek.