https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Krwiodawcy znów pomogli

Świebodziccy krwiodawcy znów dali wyraz swojej wielkoduszności. Podczas zbiórki, która odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury, udział wzięło 26 osób, z czego aż 21 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi.
wakacyjne krwiobranie
 
 
 
 
 
W efekcie zbiórki udało się zebrać 10 litrów bezcennego leku. To ważne, zwłaszcza, że po okresie wakacji, kiedy to statystycznie częściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, zapotrzebowanie na krew wzrasta. Aktywność świebodzickiego środowiska krwiodawców doceniona została przez Teresę Kamińską, kierownika do sparw promocji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
– Świebodzice należą do czołówki miast, w których mieszkańcy najchętniej angażują się w akcję poboru. Największa w tym zasługa dawców, którzy czują potrzebę pomocy, ale zbiórki nie odbywałyby się z taką skutecznością, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem – powiedziała Teresa Kamińska.
Zgodnie z przyjętą tradycją, również teraz zbiórce towarzyszyło losowanie nagrody niespodzianki, ufundowanej przez jednego ze świebodzickich przedsiębiorców. Tym razem prezent – drukarka – dla szczęśliwego krwiodawcy zasponsorował Adam Jennings z firmy Famalen. Obdarowaną została Dagmara Szot. Zbiórkę osłodziła również Śnieżka-Invest, przekazująca cukierki dla krwiodawców.
Następna zbiórka już 15 października.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj